Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanul valaki szociológiát?...

Tanul valaki szociológiát? Lehetőségeket látsz benne? Hol tanulsz? Milyen? Szereted?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem egyetemi szakon (ott csak egy fél éves szoc. kurzusom volt), hanem szakkollégiumban tanulok szociológiát. De nagyjából van rálátásom az egyetemen lévő szakra is.

Nos, attól függ, milyen jövőképed van. Szerintem sokan nem tudják, mit is takar ez pontosan. A szociológus egy életforma (szerintem), ők mindig figyelik és elemzik a társadalmat. Ha kutató, elméleti szakember, vagy szociálpolitikával foglalkozó valaki szeretnél lenni, akkor van értelme. Nagyon fontos a módszertan, ami sok-sok matekot takar. Továbbá meg kell tanulni egyes elméleteket, nagy elődök gondolatait, később önállóan értelmezni és modellezni a társadalom működését, egyes jelenségeket.

Van egy olyan irány, hogy elvégzed a szociológiát, mellé pedig marketinget tanulsz - ebben az esetben piackutatás, marketinges feladatok (termék pozicionálása, milyen csoport legyen a célcsoport stb.) dolgokkal is foglalkozhatsz, akár cégeknél, akár piackutató intézeteknél.

2011. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :) engem leginkább a politikai részei érdekelnek :)
2011. jún. 15. 18:41
 3/3 anonim ***** válasza:
csomó ismerősöm jól kereső állásokat tölt be, szociológus végzettséggel és sokat utaznak külföldre munkaügyben
2011. jún. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!