Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1 év alatt fel lehet készülni...

1 év alatt fel lehet készülni olyan szinten biológia, kémia érettségire, ill. nyelvvizsgára, hogy felvegyenek orvosira?

Figyelt kérdés

A biológia elég jól megy, bár nincs nagy elvárás itt. Kémiát már rég nem tanulok, de érdekel. A nyelv elég jól megy, szín 5ös vagyok belőle 0 tanulással.


Mindezt úgy gondoltam hogy érettségi után kihagyok egy évet, ez alatt az 1 év alatt tanulnék. Kémia szinte a nulláról, biológiát meg könnyen bepótolom azt a keveset. Úgy gondoltam hogy kémiából emelt, meg abból sok segítségem is lenne. (most vagyok 11-es, sajnos szakközépbe járok mert 8.-ban nagyon lerontottam a jegyeimet, így nem volt sok elvárás, kémiát meg csak 9-ben tanultam..)


Mit gondoltok?


2011. jún. 14. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:

oda kell tenni magad, és akkor menni fog!

mondjuk nekem nagyon durván hangzik, hogy kémia a nulláról, de lehet csak azért, mert nekem az nagyon elvont, nem is voltam belőle jó.

2011. jún. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, én kémia szakos középiskolába jártam, és hiába voltam végig 4es 5ös mindenből, még a kémia is mindig megvolt a 3as, mégsem mertem bevállalni belőle az érettsségit, mert nem könnyű, 1 év alatt a nulláról? Hááát, akkor ahhoz nagyon sok szorgalom, kitartás és elszántság kell, de nem lehetetlen! És ha sikerül, akkor nyert ügyed van, metr az orvosin hatalmas a hajtás és rövid idő alatt nagyon nagy mennyiséget kll benyalni :) A lényeg,h menni fog, és sok sikert! Csak kitartást!
2011. jún. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A volt osztálytársamnak sikerült, ráadásul teljesen önerőből. Akkor már 2 éve nem volt sem biológia, sem kémia óránk, mindkettőből emelt érettségire ment.

A nyelvvizsgára is fel lehet készülni, a bátyám nem egy nagy nyelvzseni, de 4 hónap alatt úgy megtanult angolul, hogy letette a középfokú nyelvvizsgát, igaz, hogy nagyon sokat tanult rá egy nap. De egy évre elosztva simán meg lehet csinálni angolból. A nyelvtan nem nehéz, a szókincset meg naponta bővíteni kell.

2011. jún. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én középszinten megyek kémiából ,de az annyira könnyű, hogy 3-4 hónap alatt fel lehet készülni (és nem tanulom halálra magam). Azt mondják az emelt szint nem sokkal nehezebb. De jó sztem, hogy bevállalod belőle az emeltet, nagy hasznát fogod venni az orvosin :)
2011. jún. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
meglehet tanulni. Én szeptemberben döntöttem el, hogy na akkor orvosi. Kémiából síkhülye voltam előzőleg, bioszt tanulgattam az évek során. Most minden jel arra mutat h felvesznek orvosira. Kemény egy év volt, de igenis meglehet csinálni ha nagyon akarod.
2011. jún. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1 év alatt? Fel hát. Legalább kicsit szokod a tanulást:P
2011. jún. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!