Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Úgy kaphatok doktori címet ha...

Úgy kaphatok doktori címet ha nem vagyok szín 5-ös?

Figyelt kérdés

Most a második évemet taposom gépész szakon és nagyon szeretem. Mesterire fogok menni, ott nem olyan nagyok a követelmények viszont a phd-nál nem tudom. Valójában nem is a címért szeretném elvégezni, hanem mert szeretem ezt tanulni és minél többet akarok elsajátítani ezen a szakon belül.

A jegyeknél nagyon függ a tanár lelkiállapota, ezért nem sikerül mindenből a maximális jegyet szerezni és vannak olyan "töltelék tárgyak" is amiket nem szeretek ezért csak közepesre tanulom meg. Így lenne esélyem elvégezni a phd-t vagy mondjak le róla?


2011. jún. 19. 17:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A phd-nél nem a jegyek számítanak. A Bsc és Msc szakdolgozatban egy ipari problémát kell megvizsgálni, és arra megoldást találni. Viszont a doktori disszertációban valami újat kell kitalálni. Ez nem olyan egyszerű azért, és nagyon alaposan utána járnak, hogy tényleg te vagy-e az első, aki ezt kitalálta.

Egyébként nincs akadálya, hajrá!

2011. jún. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!