Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy (egyetemi) kollégiumban...

Ha egy (egyetemi) kollégiumban belsős vagyok, akkor egy másik kollégiumban nem lehetek már külsős sem?

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Külsős kollégista? O.o

Pontosan miről is érdeklődsz?

2011. jún. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja bocsi, szakkollégiumra gondoltam, ahol a "külsős" alatt azokat értik, akiknek a szakmai képzésekre kötelező bejárniuk és néhány más programra bejárhatnak, de amúgy nincs ott állandó szállásuk.
2011. jún. 26. 00:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Na, gondoltam, hogy rossz volt a kérdés, és szakkollégiumra gondolsz.


Én is szakkolis vagyok, így tudom: egyszerre egy szakkollégium tagja lehetsz, és nincs is értelme kettőnek. Ugyanis nem csak kurzusok vannak, hanem egy közösség tagja is vagy, akikkel szoros a kapcsolat. El kell tehát döntened, melyik áll hozzád a legközelebb, és oda jelentkezni.

De egyébként szoktak lenni közös szakkolis kurzusok, ha egy koliból nem jön össze elég ember, vagy eleve közösnek tervezik. Emellett közös programok, bulik, szóval van kapcsolat a kolik között.


Egyébként hol fogsz tanulni/hol tanulsz, és melyik szakkollégiumai tetszenek?

2011. jún. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az ELTE matematika szakra megyek, és a Szent Ignác Jezsuita Szakkollégiumba szeretnék menni, de tetszenek a Mathias Corvinus Collegium képzései is.
2011. jún. 27. 12:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor ez nem nagy dilemma, mert az MCC-be ELTE TTK szakosként nem jelentkezhetsz...
2011. jún. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezt olvastam már, de az egyik ismerősömet megkérdeztem, aki ott lakik, aki megkérdezte a vezetőktől, és ők állítólag azt mondták, hogy "elsősorban az embert nézik (nem a szakot)"... Szóval jelentkeztem oda is (tegnap volt a határidő) "biztonsági tartalékként", de igazából a jezsuba szeretnék menni, csak az MCC nyelvképzése nagyon csábító, ezért tettem fel a kérdést...


Amúgy Te melyikben laksz?

2011. jún. 27. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!