Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki alsóban 4.6-4.8...

Ha valaki alsóban 4.6-4.8 átlagú tanuló, általában felsőben is jó tanuló lesz?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem mindig, de mennyi rá az esély százalékban?
2011. jún. 26. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég jó, hiszen elvileg alsóban kialakult benne az a rutin, hogy suli után le kell ülni és tanulni kell. Ha ez megvan, akkor nem lesz gond. Ha csak "mázliból" lett ilyen az átlaga, akkor meg 50-50%.
2011. jún. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ. Ha tanulással lett ilyen jó tanuló, akkor folytathatja ezt.

Ha tanulás nélkül, akkor attól függ, mennyi és milyen ismerete van. Van akinek felsőben már tanulni kell. Én speciel az érettségiig gyakorlatilag nulla tudással kjutottam el, most az egyetemen szívok, mert gőzöm nincs, hogy kéne százoldalakat megtanulni.


Egyébként meg mindenki olyan tanuló, amilyen akar lenni. Mindenkinek megvan az esély rá, hogy kitűnő legyen, csak sokan nem élnek vele.

2011. jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen, tanulással lett ilyen jó tanuló. A kislányomról van szó, most megy ötödikbe és nagyon félek. Az alapokat nagyon jól megtanulta (főleg matekból, de hozzáteszem rengeteg gyakorlással). Olyan tantárgyat mint akörnyezet na azzal kínlódtunk, ezért tartok a töritől mert azt is be kell vágni. Érdekes módon a verseket nagyon hamar tanulta...Nagyon nem mindegy ötödikbe hogy könyvelik el indulásnál a gyereket.
2011. jún. 26. 10:28
 4/7 anonim válasza:
Az csak attól függ hogy mennyit tanul. Alsóba kitűnő voltom, mert rendesen tanultam, de mivel mostanság nem tanultam, rossz lett az évvégim :/
2011. jún. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy ne aggódj rajta. Ha te is görcsölsz, akkor azt megérzi a lányod is, ne akard hogy alapból ilyen teljesítési félelmekkel kezdjen a suliban. És tudom, hogy nehéz, de ne vedd személyes sikernek/kudarcnak, bármilyen eredményt ér is el, mert ez később egyikőtöknek se lesz jó. Nem tragédia, ha egyes tárgyakból nem lesz jó felsőben, itt már a sok új tárgy miatt sokkal inkább kijön, hogy ki milyen beállítású. A lényeg, hogy segíts neki, ha kell, de ne aggódd túl. Mindenki túl élte a felsőt:)
2011. jún. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kellő odafigyeléssel a részedről, és kellő szorgalommal az ő részéről könnyen megcsinálhatja. Ha a tanárokkal nem jöttetek ki jól, még több az esélye, hiszen legtöbbször pofára osztályoznak, felsőben meg viszonylag tiszta lappal indul, így kitűnő is lehet.
2011. jún. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha magamból indulok ki. Magamtól tanultam olvasni, írni suli előtt, nem tehetség, inkább tesóm miatti kíváncsiságból (két évvel idősebb mint én), 3.-ban nem voltam csak kitűnő, negyedikben igen. Ezután viszont, kevés tanulással már soha többé ;( Mindenképpen jól fog tanulni, ha jó társaságba kerül, és kíváncsi lesz arra amit tanul. :D Szerintem jó esélye van, hogy jól fog tanulni.
2011. júl. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!