Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy hatosztályos gimiből...

Ha egy hatosztályos gimiből szeretnék átmenni egy másik suliba 8. után akkor hogy írjam meg a felvételit ha nem kapunk felkészítést? Magántanárnál lehetséges, hogy rendesen felkészüljek?

Figyelt kérdés
tudom egy kicsit érthetetlen de próbáljátok meg kisilabizálni :) köszi előre is :) és léci adjatok valami jó választ,hogy mit kéne csinálnom ://
2011. jún. 28. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell hozzá magántanár. Van millió meg egy felvételis gyakorló könyv, azokban az előző évek felvételi típusfeladatai benne vannak. És amúgy sem kell tőle félni, nem egy nagy durranás, hogyha eddig tanultál rendesen, nagyon könnyen megírod majd :)
2011. jún. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! :) esetleg tudnál ajánlani ilyen könyvet? ^^
2011. jún. 29. 12:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ezekből készültem:

Fazekas Sándor: Felvételi feladatok középiskolába készülőknek matematikából (Pedellus Kiadó)

Szabó Ágnes: Magyar felvételi feladatsorok 8. osztályosoknak (M.R.O. Historia Kiadó)


Szerintem a matekos elég jó, nem túl nehéz, de azért nem is túl könnyű, tényleg kb. ilyen az igazi írásbeli is. 24 feladatsor van benne, mindegyikben 10 feladat. A végén megoldókulcs is van, bár az néhány helyen hibás.

A magyarosban 15 feladatsor van, ott is 10 feladat. Ahhoz is van javítókulcs. Ezt kevésbé szerettem, mert nekem nagyon nehezek voltak benne a feladatok, az igazi 100x könnyebb volt, de komolyan. Viszont ha ebből gyakorolsz, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem fog gondot okozni a felvételi :D


Remélem segítettem :)

2011. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)) várok méég!:)
2011. júl. 5. 17:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Na de pl történelemből???! Abból esélytelen. Én is 6 osztályos gimibe jártam, és a törit újra kezdtük az elejétől 7. osztályban. Mikor a többiek 8-osok voltak, mi még mindig nem vettük a történelem anyag felét soha sem. A fele anyag hiányzik az életedből, hogy tudsz behozni belőle 2 évet egyszerre? :( Iszonyat kemény munkával lehetne csak. Megveszed az ált iskolás töri könyveket 7-8. osztályosat, és bebiflázod... itt a nyár :(
2011. júl. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
szerintem ha az interneten kitöltöd az előző évek felvételi feladatit, bőven elég, és ha valamit nem értesz, akkor annak utána nézel.van megoldókulcs is. amennyire én emlékszem ezek a feladatok nem olyan nehezek, csak kitöltök őket és gyakorolsz. hajrá!
2011. júl. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem mi nem vettuk elejetol :) 7.ben vegig vettuk a 7-8.-os anyagot az 56-os forradalomig ebben az evben vegig vesszuk aztän mär csak kibovitjuk az I.-II. viläghäborus ismereteinket :) mäzlim van az tuti :D
2011. júl. 20. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!