Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire lesz nekem jó az egyeteme...

Mire lesz nekem jó az egyetemen a notebook/laptop?

Figyelt kérdés
Vagyis tudom, hogy jó, de konkrétan mire? Miért olyan fontos?
2011. jún. 29. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

ha egyetemre beviszed, akkor tudsz jegyzetelni

otthon pedig a tanulnivalók miatt lehet fontos

2011. jún. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem a laptopon van a hangsúly, hanem a számítógépen. Lehet asztali is.

Ahogy írták, egyetemre be tudod vinni játszani, vagy ha lelkes vagy, jegyzetelhetsz is rajta, de ehhez nagy rutin kell.

Otthonra nagyon fontos, mivel 99%-ban mindent az interneten kell intézned az egyetemen. Itt tudsz felvenni az órákat, jelentkezni vizsgákra. Innen tudod meg a zh-id, vizsgáig eredményét. Itt lépsz kapcsolatba az oktatóiddal, számítógépen csinálod meg az összes beadandód, a tananyagok jó részét is interneten teszik közzé.

2011. jún. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel internetes felületen tudsz majd jelentkezni az óráidra, vizsgáidra, így tudod intézni szinte mindenféle tanulmányi ügyedet, és a tanárokkal, más hallgatókkal is így fogsz kommunikálni - alapvető, hogy ha nem is laptopod legyen, de legyen állandó asztali gép a birtokodban, internetkapcsolattal, amit bármikor használhatsz, ha kell.


Jegyzetelhetsz is; gyakran előfordul, hogy szkennelt, begépelt anyagot kapsz a többiektől, nem fénymásolnak a tanárok, hanem e-mailben küldik el az anyagot.

A laptopnak az az előnye, hogy mozgathatod, nem vagy helyhez kötve. Az egyetemek, kollégiumok biztosítanak vezeték nélküli internetet is, így könnyebben tudsz csatlakozni a hálóra, stb.

Jó esetben utazás közben is tudsz tanulni, anyagot beszerezni, spórolsz egy csomó időt, ha mobil eszközöd van. :D


Egyébként a tanárok zöme már nem kézzel írott beadandókat kér, hanem nyomtatott, géppel írt példányt vár el. Sőt, egyeseknek e-mailben kell elpasszolnod.

No meg... PowerPoint prezentációkat is kell készítened, ha azt mondják. Ahhoz feltétlenül kell azonnali, szabad számítógéphasználat, időkorlát nélkül.

2011. jún. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem is a laptop a lényeg, hanem, hogy géped legyen. Én nem hordom magammal az egyetemre, mert húzza a vállam a táska, jegyzetelni pedig még senkit nem láttam rajta. Én beadandókat írok rajta, jegyzőkönyvet, itt rajzolunk, levelezünk egymással és a tanárokkal, miegymás. (Konzulensemmel skype-olunk :) )Ergo kell. :)
2011. jún. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem tudod megoldani, akkor a legtöbb kolinak van számítógépes terme, vagy be lehet ülni könyvtárba, egyetemen is biztos van valahol ingyenes számítógép használati lehetőség, ezen nem múlik a diploma, de az tény hogy jelentősen megkönnyíti a helyzetedet, ha van sajátod! Akkor nézel rá pl neptunra, amikor jól esik, azonnal tudod felvenni az óráidat, előbb jutnak el hozzád az infók. Könnyebben szerzed meg a tananyagot, sok tanár pl e-mailben küldi ki a feladatokat, ezekért sem kell könyvtárba menned, vagy ott ücsörögnöd órákat mire megírod a beadandót. Nem létfeltétel, de egy számítógép és egy pendrive jelentősen megkönnyíti az ember életét, pláne mondjuk egy műszaki szakon, ahol esetleg speciális programok is kellenek pl programozáshoz, avagy rajzoláshoz autocad... Mire levadászol egy olyan gépet amin van ilyen program, elmegy egy fél élet, ha van sajátod, akkor azért sokkal könnyebb dolgod van!
2011. jún. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!