Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan deríthetném ki, hogy...

Hogyan deríthetném ki, hogy milyen szakma illik hozzám?

Figyelt kérdés
Olyat szeretnék választani, amit tényleg egy életen át tudok csinálni, de nem nyűggel, rosszkedvvel, mint ahogy sok emberen látszik. Az a baj, hogy több dolog is érdekel, de csak egy kicsit.:S
2011. jún. 29. 22:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok. Már két egyetemet otthagytam, egyszerűen mindig rájövök menet közben, hogy mégsem érdekel annyira, hogy ezt tanuljam és egy életen át csináljam...most itt vagyok 2 elpazarolt évvel, és tanácstalansággal. Úgyhogy jól gondold meg, inkább hagyj ki éveket nyelvtanulásra, minthogy olyat kezdj el, amiben nem vagy biztos.
2011. jún. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Hány éves vagy?? Tanulmányi eredményed??? Milyen suliba jász vagy mész?? Miket szeretsz csinálni szabadidődben? Reált szeretted jobban vagy humánt?
2011. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

amiben több pozitivumot látsz azzal kéne foglalkoznod. szerintem. nekem nemvolt semmi én kiválasztottam egy olyant ami jól keres és külföldön is hiányszakma.

lehet hogy nemtetszik de ha lesz akkor a családom a fő, és mivel más sem tetszett nincs mit tenni:)

2011. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
utolsó vagyok. akkor vagy valaki ha van egy szakma a kezedben. szakmunkások mindenhova kellenek
2011. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

IstenFerfi válasza:

ilyet nem fogsz találni. előbb utóbb mindenbe bele lehet unni. olyan munkát úgysem fogsz találni ami minden szempontból megfelel főleg nem magyarországon.

a tanácsom a következő keress egy hiányszakmát ami érdekel és azt tanuld meg rendesen. végezd el a sulit és akk utána mindig lesz egy biztos pont ahova visszatérhetsz.

2011. jún. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi.:)


Első teljesen átérzem.:( Én is ezért pazaroltam el két évet az életemből.:((( Passz még, hogy a szeptember mit hoz. De amiket leírtatok, lehet maradok ennél, amit most csinálok, a környezetemben is azt hallom, hogy fejezzem be, mert hiányszakma, és csak egy év van már vissza.

2011. jún. 29. 22:20
 7/16 anonim ***** válasza:

IstenFerfi válasza:

"hogy fejezzem be, mert hiányszakma, és csak egy év van már vissza."

igazuk is van. szomszéd is targoncázik a metroban mert csak egy érettségije van persze 72ezerért. másik ismerős meg portás a bölcsész végzettségével. majd ha megpróbálod fenntartani önmagad segitség nélkül megérted h mekkora értéke van egy hiányszakmának és mekkora értéke van egy kamu diplomának.

2011. jún. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
49%
Off: ha valaki még egyszer leírja a "bölcsész" és a "kamu"/"haszontalan"/"értéktelen" szót egy szövegkörnyezetben, ütök. A sok hülye bölcsész fogja megtanítani a gyerekeiteket magyarul írni, nem a gyakorikérdések.hu.
2011. jún. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
sztem csak arra célzott h a bölcsész az nem hiány szakma, ezért becsülje meg ha már hiányszakmára jár.
2011. jún. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet azzal, hogy „elpazarolsz” az életedből éveket, ha végigcsinálsz egy sulit. Csak akkor pazarlás, ha nem fejezed be. Sosem tudhatod, mit mikor tudsz használni, de egy félismerettel nem sokat kezdhetsz, az biztos.

Én is abbahagytam két sulit, aztán egyet nyögve elvégeztem (egyáltalán nem érdekelt már a végére), aminek, akkor azt hittem, csak annyi előnye volt, hogy felvettek dolgozni valahova (ami persze szintén nem érdekelt). Majd évek múlva vettem a bátorságot, és elmentem egy olyan suliba, ami érdekelt (talán késő érő típus vagyok, és csak akkor jöttem rá), de azt gondoltam, úgysincs olyan mázlim, hogy ebben dolgozzam valaha – viszont annyira érdekelt, hogy az már a tanároknak is feltűnt, és ma már olyasmivel foglalkozom, amit szeretek.

Ezt most túlbonyolítottam, lényeg, hogy a mostani munkámban nagyon sokat segítenek azok a régi, utálatos iskolában tanultak.


Fontos kérdés még, hogy nincs-e valami hobbid vagy valami, amit mindig szerettél csinálni? Akár olyasmi, hogy szívesebben vagy szabad levegőn, vagy inkább a szobában olvasgatsz, mit tudom én, ezek az aprónak tűnő dolgok elég jók arra, hogy behatárold a területeket, amelyek szóba jöhetnek.

2011. jún. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!