Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fősulin/Egyetemen van évnyitó...

Fősulin/Egyetemen van évnyitó ünnepség? Ünnepélyes ruhában kell akkor megjelenni?

Figyelt kérdés

Elsősorban a ZSKF-re és Kodolányira gondolok, bár biztosan mindenhol egyformán működnek ezek a dolgok.:)

Még annyi érdekelne, hogy egy ilyen első napon mi szokott történni? Ha van évnyitó ünnepség, akkor utána még mi a "program"? Gondolom, nincsenek dedós bemutatkozások osztályonként, stb, vagy igen? És vannak ott egyáltalán osztályok?


2011. júl. 10. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek osztályok, évfolyam van, azon belül - szaktól, létszámtól függően - csoportok.


Évnyitó van, de nem kötelező elmenni, általában semmi lényeges nem hangzik el, a beiratkozáskor mondják el a lényeget, az meg legtöbbször külön időpontban van.


A bemutatkozások, programok a gólyatáborban vannak, így az évnyitón vagy az első tanítási napon már ismerősöket köszönthetsz. :)

2011. júl. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemi évnyitóra csak az elsősöket tudják elrángatni. Egy felsőbb évesnek eszébe nem jutna elmenni, ez mindent elárul szerintem.
2011. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsősöknek el kell menni, ünneplőben, nálunk fontos volt, mert csomó mindent mondtak el rajta az egyetemmel kapcs-ban, meg tűzvédelmi oktatás volt, meg ilyesmi. Utána nem volt már semmi. Ha nagy a szak, olyan 100 fős, akkor nincs bemutatkozás, de ha kicsi, mondjuk 20 fős, akkor minden legelső óra bemutatkozással kezdődik.

Egyáltalán nincsenek osztályok, csak a csoport van. Meg ha szemináriumi órák vannak, akkor szét vannak szedve 10-20 fős csoportokra az emberek, de minden tárgynál másokkal kerül össze az ember...

2011. júl. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
én most kezdem a harmadik szakomat, de még sose voltam semmilyen évnyitón. szóval szard le és kész!
2011. júl. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

PE-n szintén csak az elsősöknek "kötelező" elmenni az évnyitóra. Én ott voltam tavaly, nem bántam meg. Az ünnepélyes ruhát meg szokd meg, van, hogy némelyik vizsgára is érdemes felhúzni.


Nincsenek osztályok, karok, meg szakok vannak. Van órarended (elvileg az elsőt összerakják neked) aszerint kell bejárni oktatásra a megadott épület megadott termébe, amikortól a tanítás kezdődik.


Gondolom most leszel elsős.

A beiratkozás inkább fontos mint az évnyitó, nálunk utóbbi megelőzte az előbbit. Ott is fontos dolgokat mondanak el.


Az, hogy a koliban milyen programok vannak az elsősöknek, vagy hogy a gólyatábor (ami még ezeknél is előbb szokott lenni még augusztusban) mikor és hol lesz, annak az évnyitóhoz sok köze nincs.

2011. júl. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!:))

Gólyatáborba nem hiszem, hogy megyek, mert dolgozni fogok.

Ez nagy hátrányt jelent? Nem lenne jó, ha már mindenki ismerné egymást, csak én nem.:S

2011. júl. 10. 16:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismeretség szempontjából hátrány a gólyatábor, de még senki nem halt bele abba, ha nem ment el! :) Ha kolis leszel akkor tökmindegy, ott is ugyanolyan gyorsan megismerkedsz csomó emberkével, ha nem, akkor azért tanácsos elmenni szerintem legalább 1-2 napra, közelebb hozza az embereket. Én pl örülök, hogy voltam, rengeteg jó barátot szereztem abban az egy hétben!


Évnyitón nálunk az elsősöknek kellett ott lenni, illetve ezüst/arany/tököm tudja milyen fokozatú idős diplomások jönnek el mindig átvenni az elismerést, vagy olyan tanárok és diákok, akik valamilyen "kitüntetésben" részesülnek. Pl. köztársasági ösztöndíjakat szokták jelképesen átadni nálunk ilyenkor.

Amúgy nálunk az elsősöknél dékáni kézfogások vannak, a tanévnyitó közepén megkérik az elsősöket, hogy mindenki sorakozzon fel a dékánjához, az pedig egy kézfogással a diákjaivá fogadja a gólyákat. Értelme túl sok nincs, de azért még is csak egy gesztus és jó érzés is, hogy dékáni kézfogással indul az egyetemista/főiskolás élet, végül pedig a diplomaosztón azzal is zárul. :)

2011. júl. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

BME-n szokott lenni évnyitó - szigorúan az 1. éveseknek, a többiek meg sincsenek hívva, mert nem is férnének el.

De az 1. évesek is csak meg vannak hívva, egyáltalán nem kötelező, és tényleg semmi fontos nem történik rajta. Én csak azért mentem el, mert tavaly ott volt Schmitt Pál is, aztán gondoltam, ezt nem hagyom ki :D

2011. júl. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Én csak azért mentem el, mert tavaly ott volt Schmitt Pál is, aztán gondoltam, ezt nem hagyom ki :D"

És nem vittél tojást? Ilyen lehetőséget kihagyni.

2011. júl. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%
Vagy legalább poshadt paradicsomot.
2011. júl. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!