Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Okj-s bizonyítvány minek...

Okj-s bizonyítvány minek számít? Középfokú végzettség?

Figyelt kérdés
Érettségim nincs, csak ez. Mit jelöljek be ilyenek kérdéseknél álláskereső oldalon?
2009. ápr. 2. 10:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem.

Nézd ez nem jelent egyel vagy akármennyivel magasabb vagy alacsonyabb iskolai végzettséget, csak mindenki keveri a szezont a fazonnal, az OKJ-képzések SZAKKÉPZÉSEK, közük nincs az iskolai végzettség szintjéhez.


Azaz, eg ykülön kategória a

ISKOLAI VÉGZETTSÉG

és egy külön kategória a

SZAKKÉPZETTSÉG


Pl. egyetemi biológuis diplomával mint ISKOLAI VÉGZETTSÉG is lehet valaki asztalos SZAKKÉPZETTSÉGŰ. ennyi.

2009. ápr. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
akkor hajts rá az érettségire., ha lenne érettségid akkor felsőfokúnak számítana.
2009. ápr. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Ekkore hülyeséget! Már hogy a túróba számítana felsőfokúnak értességivel?! Felsőfokú az egyetem, a főiskola, akkreditált felsőfokú szakképzés.
2009. ápr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Na jó akkor bejelölhetem hogy szakiskolai vagy szakmunkás végzettség? Vagy mégis mit?
2009. ápr. 2. 10:46
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Flesőfokú csak az egyetem és a főiskola! tehát az akreditált felsőfokú SZAKKÉPZÉSE SEM !!!


Na de mik a lehetőségek ? Mi közül lehet választani, ahol be akarod jelölni?

Mire kérdeznek rá? Kifejezetten SIKOLAI VÉGZETTSÉGre vagy SZAKKÉPESÍTÉSre???

2009. ápr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
49%
Én úgy tudom szakmunkás bizonyítványnak felel meg.
2009. ápr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Nekem is Okj-s bizonyitványaim vannak. Ha be kellett jelölni valahol, hogy milyen végzettségem van, a szakmunkást szoktam. Ügyintézők is ezt mondják. Ha alap-, közép- és felsőfokúból lehetett választani, azt mondták, a középfokút jelöljem.
2009. ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
szakmunkás bizonyítvánnyal egyszintten van...de mégis kicsit "többet" ér...
2009. ápr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Elég érdekes, ha minden OKJ-s szakmunkásnak felel meg(?)... Nekem olyan Okj-s papírom van, aminek a neve "felsőfokú idegenforgalmi szakmenedzser". Eddig úgy tudtam, az OKJ-seknek van valami nyilvántartásban egy számuk, ennek kell utánanézni, és az első szám szerint, pl. ha 4-gyel kezdődik még közép-, ha 5-tel, felsőfokú.

És egyébként középfokú szakmaival bővített C típusú nyelvvizsgabizonyítvány is kellett hozzá a szakmai képesítésen kívül (még a sima középfok C sem volt elég!),kicsit durva lenne, ha ilyen magas követelményei vannak egy szakmunkás bizonyítványnak!!

A bp-i Gazdasági Főiskola képzése (volt?) egy vidéki főiskolán, tehát ugyanolyan szigorúak pl a szikorlatok, a záróvizsga, szakdolgozat (nem mindegy, milyen betűtípus...stb), mint más főiskolai szakokon az adott főiskola követelménye szerint. Most akkor ez is csak egy szakmunkás, mint egy másik, valóban alacsonyabb követelményű, nem főiskolai képzésen szerzett OKJ-s bizonyítványom? Vagy ezt külön kérdésben tegyem fel?

2009. ápr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
konkrétan a kérdés kíírója se írta hogy milyenre gondolt...általánosságban énis lealacsonyodottnak hallom az OKJ-s szakmákat..de persze ha mindenféle nyelvvizsga kellet hozzá..akk biztosan nem szakmunkásbizonyítvány szintü
2009. ápr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!