Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehéz bekerülni az Elte...

Nehéz bekerülni az Elte Skandinavisztika szakára?

Figyelt kérdés
És még az lenne a kérdésem hogy milyen?

2011. júl. 18. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég magas a ponthatár (ld. felvi.hu), de teljesíthető, ha valaki általánosan nagyon jó érettségit ír vagy odafigyel a felvételi tárgyaira. :)

Ez a tanegységlista:

[link]

Ilyen tárgyakat kell elvégezni.


Egyébként három csoport/szakirány adja ki a skandinavisztikát: a dán, norvég és svéd. Egyszerre csak egy szakirányon lehetsz (ha norvégon vagy, nem lehetsz dánon vagy svéden stb.).

2011. júl. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bekerülni talán nem olyan nehéz, de bent maradni... Na az már tudomány. :) 37-en kezdtük, 8-an diplomáztunk. Melyik szakra szeretnél menni?
2011. júl. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szivem szerint mindegyikre de ha választani kell akkor svéd.
2011. júl. 20. 20:54
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként a második hozzászólóhoz szólva mesélnél még hogy milyen?
2011. júl. 20. 20:59
 5/8 A kérdező kommentje:
És egyébként csak alapszakon lehet tanulni vagy van mesterképzés is?
2011. júl. 20. 21:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.


Van szakosodás, de tekintve, hogy 3 év alatt szerzel elég nyelvtudást ahhoz, hogy kimenj, nem hiszem, hogy itthon maradsz mesterképzésre. :) Majd kint megcsinálod valószínűleg.

Hogy milyen? Kemény. Nekem legalábbis az volt, mert a nyelv valahogy nem akart rögtön menni, pedig szorgalmas voltam. Szintén svéd. Nagyon sok külön jegyzetet és gyakorlót kellett vennem, mire jól ment. De persze ez nem a szakot minősíti, csak engem. :P

A nyelv mellett történelem, irodalom, nyelvészet (fujj) és kulturológiával foglalkozó tárgyaid lesznek. Mivel a magyar közoktatás nem nagyon szentel figyelmet az északi népeknek középiskolában ezért garantálom, hogy kb. minden teljesen új lesz. Ezért a töri is kicsit kaotikus a fejekben az 1. félévben. Nincs mit mihez kötni.

A tanárok egyébként jófejek, nekem egyikükkel sem volt gondom, szóval attól nem kell tartani. Az mondjuk igaz, hogy mivel népszerű szak, nincs babusgatás, mint mondjuk finn szakon, ha hü@*e vagy, megbuktatnak azt helló.

Nyelvből asszem csak 2x bukhatsz, utána nem veheted fel a tárgyat többé.


Egyéb kérdés? :)

2011. júl. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen az hogy miből kell vagy miből érdemes érettségizni ehhez a szakhoz? És még az hogy melyik a jobb oda az angol vagy a német emelt? Ja és köszi a válaszokat
2011. júl. 21. 18:34
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocs hogy még mindig kérdek de nem tudod véletlenül milyen a másik két szak főként a norvég? És még az hogy ilyen szakkal hol lehet elhelyezkedni? Előre is köszi
2011. júl. 21. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!