Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Februárban kell leadni 2012ben...

Februárban kell leadni 2012ben is a felsőoktatási jelentkezési lapokat, ugye? akkor hogy értesülnek az érettségi jegyeimről, amiket én is csak júniusban tudok meg? Lehívják központilag?

Figyelt kérdés
Esetemben ez azért fontos mert újraérettségizem, hogy felvegyenek. A felvételi tárgyak érettségi eredménye alapján számolják a pontjaim.
2011. júl. 18. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, mint mindenki másnál. Be kell újra (?) küldeni az eredményeket. Megteheted postai, vagy elektronikus úton.

Nem központilag hívják le az adatokat a "rendes" felvételizőknél sem, mindenkinek be kell küldenie.

2011. júl. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én tavaly érettségiztem, és jelentkeztem is főiskolára, de közben meggondoltam magam így nem mentem, mégis megtudta az oktatási minisztérium az érettségi eredményeimet, ami alapján fel is vettek, szóval aki az adott évben érettségizik, annak szerintem lekérik.
2011. júl. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Írtam rájuk egy emailt, mert ez most érdekel. Ellentmondásos infókat hallok a környezetemben is. Nekem ugye nagyon nem mindegy, hogy 2012 őszében kezdem-e. Azért köszönöm.
2011. júl. 19. 08:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez úgy működik, hogy februárban jelentkezel, és küldöd azokat a dokumentumokat, amik már a birtokodban vannak. Természetesen az érettségi, esetleg nyelvvizsga, bizonyítványok még nincs, tehát azt később kell beküldeni. Idén ez a határidő júl 7. volt, jövőre is akörül lesz. És ezután 2 héttel derül ki, hogy kit hova vesznek fel.

Neked kell küldened, nem kérnek le semmit.

2011. júl. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!