Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan történész aki...

Van itt olyan történész aki segítene nekem az amerikai függetlenségi háború részletes történetében?

Figyelt kérdés
el vagyok keseredve imádom a törit és nagyon vonz ez amerikai történelem de alighogy elkezdtem tanulmányozni máris hiányos cikkeket találok (értem itt a wikipediát). Holott az angol szócikkekben olyan értelmesen le van írva és olyan hasznosak lehetnek de sajnos nem tudok angolul:S
2011. júl. 19. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Szauhay-Havas Ervin: Kék-szürke tragédia, Gondolat K., 1966

Sellers-May-McMillen: Az Egyesült Államok története, Maecenas, 1995

Vecseklőy József: A csillagsávos lobogó nyomában I., Magvető K., Bp., 1985

C. N. Degler: Az élő múlt, Európa K., Bp. 1993

Urbán Aladár: Észak és Dél, Rubicon 1994/ 9.

Nemzetállamok és a polgárság kora, AKG K., Bp. 1998


De ha tényleg ennyire érdekel az amerikai történelem, akkor alap, hogy megtanulsz angolul, mert szakirodalom nyilván döntően azon a nyelven van.

2011. júl. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
de ez akkoris felháborító ez nem így működik hogy tanuljál meg angolul, ha japán töténelméről akarok tanulni akkor tanuljál meg japánul...áh nem Jó persze ha nagyon részletesen akarok akkor aláírom, de legalább ami Wikipédián vannak azokat valaki elkezdhetné lefordítani:_S
2011. júl. 20. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!