Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A fiam végzett az iskolával,...

A fiam végzett az iskolával, de még nincs munkahelye. A társadalombiztositása meddig érvényes?

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Jelentkezzen le a Munkaügyi Központnál, és meg van oldva. De úgyis kiértesítik majd levélbe.
2011. júl. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Egyáltalán nem értesítenek levélben..

Nekem valamiért 40 nap rémlik, de ha bemegy az APEH-hoz a megfelelő nyomtatvánnyal, akkor egyből fizetheti magának.

2011. júl. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy most hogy van nem tudom, azt tudom, hogy 2008-ban, amikor én végeztem a diákigazolvány lejárata - ez október 31. - után maximum 45 nap türelmi idő lejáratát követően kellett fizetni a TB-t. (Erről értesítést nem küldenek, az embernek önállóan kell jelentkezni.) Ezt az APEH-nél kellett intézni, kitölteni egy formanyomtatványt és kaptam vagy 6 db csekket fél évre előre, amin be kellett fizetni. Akkoriban ez havi 4500 forint volt, most gondolom már több, mert a minimálbérből számítják vissza.


A Munkaügyi Központ szerintem ebben nemigen tud segíteni, engem pályakezdőként a helyi (itt Budapesten) elhajtott a pályakezdők munkaügyi központjába, majd amikor ott kiderült, hogy nincs a kezemben a diploma, mert nincs meg a nyelvvizsga, visszahajtottak a a helyibe, ott meg megmondták pályakezdőkkel nemigen tudnak mit kezdeni, bár igazából nempályakezdőkkel sem.

2011. júl. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

10:38-as vagyok


A 6 havi csekket úgy kell érteni, hogy ideadták előre, hogy ne kelljen havonta bemenni, a csekkeket egyenként kellett minden hónap azt hiszem 12. napjáig befizetni.

2011. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!