Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítene valaki, hogyan kell...

Segítene valaki, hogyan kell jelentkezni őszi érettségire? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Nem vettek fel, így javítani akarok ősszel töriből, nappali OKJ-ra mennék, szóval így ingyenes is szerencsére.

Az OKJ mondjuk még nincs meg h hova megyek, de tutira nappalira.

Az lenne a kérdésem, hogy hol kell jelentkezni?Mert láttam olyat is h ahol akarok ősszel, oda bemegyek, de sztem ez hülyeség, mert nem mindenhol van őszi érettségi nem?

És még annyi, hogy az írásbeli és szóbeli között mennyi idő szokott lenni kb?(mondjuk ha töriről lenne szó)

Bocsi h ennyit kérdezek, de próbáltam utánanézni de konkrét dolgokat nem találtam.

Esetleg aki jártas benne, nagyon örülnék ha segítene.


2011. júl. 22. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jelentkezésben tudok segíteni:

Felmész a www.oh.gov.hu oldalra és ott rámész az érettségire, ott majd megtalálod a jeentkezési lapot. De csak augusztus vége, szept. elején szokták kirakni, úgyhogy addig nincs tennivalód. Szorgalmasan nézegesd a honlapot.

Ha felrakták az aktuális jelentkezési lapot, akkor azt kitöltöd neten keresztül és kinyomtatod, majd elküldöd postán.

A kitöltési útmutatót alaposan olvasd át, mert könnyen lehet rontani.

2011. júl. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor majd nézegetem.

De azért általában közeli iskolába szoktak küldeni?

2011. júl. 22. 11:01
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezt nem igazán lehet megjósolni. Engem a hozzám legközelebb esőbe küldtek, de egy barátnőmet a város másik végébe...

Az írásbelik és a szóbelik között szerintem egy olyan 2 hét biztos van. De ez attól is függ hogy emelt vagy középszintre mész...

2011. júl. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy megteheted hogy személyesen mész be vlahova jelentkezni. Ebben az esetben ott adnak neked jelentkezési lapot. Ha azt akarod hogy az OH jelöljön ki neked egyet, akkor a neten töltsd ki a jelentkezési lapot!
2011. júl. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Középszinten akarok.

De ha nappali OKJ-ra megyek, akkor mindenképp ingyenes ugye?

Csak mert ezt találtam:

Vizsgadíj

Ha a vizsgázó rendelkezik érettségi bizonyítvánnyal, és nem áll tanulói jogviszonyban egyetlen középiskolával

sem, az érettségi vizsgák számára vizsgadíj kötelesek. A kormányhivatal által szervezett érettségi vizsgák esetében

minden vizsgaidıszakra központilag határozzák meg az érvényes vizsgadíjakat. Ha a vizsgázó egy középiskolában

nyújtja be a jelentkezését, a középszintő érettségi vizsga esetében a jelentkezését fogadó intézmény eltérhet a

meghatározott összegtıl.


Az mindegy melyik suliba megyek be?Az én sulimban pl nem volt sosem őszi érettségi...(meg a városnak csak ez az egy középiskolája van)

2011. júl. 22. 11:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Fú akkor neked kicsit bonyolultabb. Egy ismerősöm volt pontosan ugyanabban a helyzetben mint te. Neki a következőt kellett csinálni: Bement a sulijába (ő is nappalis OKJ-s volt) és megbeszélte az ofőjével hogy érettségizni szeretne. Az osztályfőnöke elintézte neki a jelentkezési lapot, neki csak be kellett küldeni. Így ingyenes volt.

A lényeg az, hogy ha nappalis vagy, akkor csak akkor lesz ingyenes, ha az az iskola állítja ki neked a jelentkezési lapot, amelyikben TANULSZ! Tehát nem amelyikben érettségizni szeretnél. Utána az OH ugyanúgy beoszt majd egy suliba ahova majd menned kell.

Tehát menj és beszélj az ofőddel, hogy segítsen neked ezt elintézni. Vagy ha nem ő, akkor menj a tanulmányi osztályra, vagy titkárságra vagy valahova ahol segítenek.

2011. júl. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, de nem ott fogok járni OKJ-ra, ahol eddig tanultam :) És akkor a volt oszt.főmhöz hiába megyek.szóval még nem tudom h ki lesz az, akivel eltudom ezt intézni(mivel még a napokban fogom a sulit is intézni h egyáltalán hova megyek 1 évre)
2011. júl. 22. 11:31
 8/11 anonim ***** válasza:

mind1, akkor az új sulidban kell. úgyis szeptember elején kell jelentkezni, úgyhogy nem késel le semmiről!

Sok sikert!

2011. júl. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én az OM-nek írtam e-mailt az érettségivel kapcsolatban : ). Szerintem te is írhatnál nekik.

Az érettségi vizsga vizsgaszabályzatáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet 11. § (9) bekezdése alapján a tanulói jogviszony fennállása alatt az érettségi vizsga összes fajtája első alkalommal ingyenes közép- és emelt szinten egyaránt. Ez azt jelenti, hogy amíg nappali tagozatosként tanulói jogviszonyban áll egy középiskolával (ez az OKJ-s képzésre is igaz), egy adott vizsgatárgyból minden szóba jöhető vizsgafajtából első alkalommal ingyenesen tehet érettségi vizsgát. Amíg tanulói jogviszonnyal rendelkezik, bármelyik vizsgaidőszakban élhet ezzel a lehetőséggel.


Néhány rövid példa: ha Ön matematikából középszintű eredménnyel rendelkezik, és újra középszinten szeretne ebből a vizsgatárgyból érettségi vizsgát tenni, ez matematikából az első ismétlő érettségi vizsgája lesz, tehát ezt ingyenesen teheti. Ezt követően abban az esetben, ha egy következő vizsgaidőszakban újra középszinten szeretne matematikából érettségi vizsgát tenni, ez már a második ismétlő érettségi vizsgája lesz ebből a vizsgatárgyból, tehát hiába rendelkezik tanulói jogviszonnyal, az érettségi vizsga után vizsgadíjat kell fizetnie. Ha a középszintű érettségi vizsga után emelt szinten szeretne vizsgázni, az az első szintemelő érettségi vizsgája lesz ebből a vizsgatárgyból, és ezt szintén ingyenesen teheti. Ha olyan vizsgatárgyból szeretne érettségi vizsgát tenni, amelyikből nem rendelkezik érettségi eredménnyel, az első kiegészítő érettségi vizsgájára fog jelentkezni, ezért ezt ingyenesen teheti meg.

Remélem ez segít valamit : )

2011. júl. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
utolsó --- valahol azt olvastam, hogy az érettségi jelentkezéshez hozzá kell csatolna az OKJ-s képzést szervező iskola álltal kiadott iskolalátogatásit : ). Asszem ezzel az om oldalán futottam össze : ) De mondom jobban jársz ha írsz nekik e-mailt : ). Az oldal forumán nem válaszolnak, de emailben 1,5 héten belül jött a válasz. Ők megmondják a tuti : forum@oh.gov.hu
2011. júl. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!