Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A fősulin a tandíjat mikor...

A fősulin a tandíjat mikor kell fizetni, részletekben is lehet vagy hogy megy ez?

Figyelt kérdés
Beíratkozást követően, vagy a félév lejárta után vagy mikor?
2011. júl. 22. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

lehet egyben és részletekben is,

nálunk ki kell tölteni egy kérvényt, hogy 2 vagy 4 részletben szeretném befizetni

a vizsgaidőszak megkezdése előtt be kell fizetned, különben nem vehetsz fel vizsgát

2011. júl. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor elvileg 4 részletben is lehet? Az nagyon jó lenne, mert magam fizetem segítség nincs és a fizum meg elég karcsú.
2011. júl. 22. 12:38
 3/12 anonim ***** válasza:

SZTE: Alapból a beiratkozás elött kellett. Meg volt, hogy pl szept 5-ig be kell fizetni a lóvét különben nem vehetsz fel egyetlen tantárgyat sem az terben.


De lehet kérvényezni a részletfizetést. (Sőt volt olyan is hogy kérvényre kevesebbet fizessen valaki. De ilyet nem nagyon kapott senki.)

2011. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Egyébként erről majd küldenek valami tájékoztatót?
2011. júl. 22. 13:09
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát azt, hogy meddig kell befizetni arról fognak tájékoztatni. (Legalábbis kellene.)


De a kedvezményeket nem nagyon reklámozzák. Nézz szét a suli honlapján.

Tanulmányi és Vizsgaszabályzat.

Hallgatói térítési díjak

stb

2011. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Valószínű, hogy diákhitelt fogok akkor felvenni biztos ami biztos. Azt jól tudom, hogy úgy működik, hogy beíratkozok a suliba és utána mehetek is felvenni, és elvileg nem kell vinnem semmi igazolást, mert a diákhitelesek megkeresik a sulit?
2011. júl. 22. 13:20
 7/12 anonim ***** válasza:

a tanulmányi rendszeredben szerintem felfogják tüntetni, hogy diákhitelből fizeted (de szólnod kell beiratkozásnál/félévenként!)

a diákhitelesek nem keresik fel a sulit csak ellenőriznek, hogy jogosult vagy e a hitelre. ha jól emlékszem ez szeptember és február

amint lehet igényeld, gyorsan elkapkodják a jelentkezési lapot

2011. júl. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Nagyon átláthatatlannak tűnik még nekem ez a dolog. Azt se tudom hova kapjak. De gondolom addig úgy se tudok intézni semmit amíg a papírok meg nem jönnek...?
2011. júl. 22. 16:58
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha diákhitelből finanszírozod a tanulmányaid akkor két féle módon teheted.

1. Engedményezéssel a suli részére. Ekkor beiratkozhatsz úgyis, hogy még nem fizetted ki a tandíjat. Mivel a diákhitel majd csak valamikor október közepe táján utalják. Ekkor a pénz egyből a suli számlájára megy. Te meg sem kapod. (SZTE-n legalábbis lehet engedményezni)


2. Normálisan felveszed a diákhitelt. Ekkor majd október körül kapod meg lóvét a saját bankszámládra. És a lóvéval azt csinálsz amit akarsz. Nyilván ekkor később jön meg lóvé mint a szeptemberi iskolakezdés, ezért vagy a szülők befizetik neked szeptemberbe, vagy engedményezel, vagy részletfizetést kérsz.


Azt hogy jogosult vagy e diákhitelre a suli és a diákhiteközpont intézi. Ők majd lelevelezik az egészet.

2011. júl. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Az engedményezést mikor kell intézni, amikor megyek beíratkozni? Lehet hülyeségeket kérdezek nézzétek el nekem, kezdő vagyok... :)
2011. júl. 22. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!