Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főiskolás leszek. Hogyan...

Főiskolás leszek. Hogyan birkózzak meg a rengeteg tanulnivalóval? Tanácsok, tippek!

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Majd ott és akkor kitalálod.

Ne stresszelj, mert ezzel a hozzáállással és ráparázással két félévet nem élsz túl.

Meg elég nehéz tippeket adni, ha azt se tudjuk humán vagy reál irány legalább.

Legjobb módszer: év közben jegyzetelsz, beszerzed a szükséges jegyzeteket, aztán leülsz a hátsódra és beseggeled.

Egyelőre nyugi és inkább a felnőttebb élet szépségein agyalj, ne a vizsgaidőszakodon. :D

2011. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak elhatározás kérdése, én a BME-re járok, nagyon sokan buknak ki tőlünk, de ahogy észrevettem csak azok akik leszarják az egészet, nem járnak be semilyen órára, nincsenek meg a megfelelő anyagaik, és majdnem mindennap buliznak.

Én is járok bulizni sokszor, de ha van egy zh vagy vizsga arra tanulok azért. Én se járok be minden órára de azokat hagyom ki amit előtte felmérek hogy ez tényleg kb semmit nem tesz hozzá a dolgokhoz mert ezt magamtól is tudom. olyat ne csinálj hogy mindenki azt mondja egy órára, hogy a tanár nem is az anyagról beszél meg szar az egész és akkor már meg se nézed mi milyen... mindenképp tesztelj le mindent magadnak, hogy mi hasznos, mi nem, ne mások tanácsaira hallgass, mert lehet hogy egy felsőbb éves azt mondja, hogy elég valamire egy fél napot tanulni, mert ő már tapasztaltabb és így látja, de attól te még kezdd el időben.

Egy két hónap alatt minden ilyesmit ki lehet tapasztalni és majd belátod, hogy mire mennyit kell készülnöd. Kb ennyi a lényeg.

2011. júl. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 (L) Bella (L) ***** válasza:

Nálunk minden tantárgynak volt tantárgyi adatlapja és ott le voltak írva a követelmények, a kötelező olvasmányok hozzá, általában a tanárnak is volt valami órai jegyzete, amit le lehetett tölteni, és akkor én úgy csináltam, hogy a saját ízlésem szerint csináltam egy rövidebb vázlatosabb jegyzetet, összegyúrtam az egészet egybe, és azt olvasgattam sokszor. (néha még hangosan is felolvastam magamnak, mert úgy jobban rögzül)

Ezzel a módszerrel nem volt gond. Remélem, tudtam segíteni:)

2011. júl. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 (L) Bella (L) ***** válasza:
ja és azért nem ártanak az ismerősök sem:)
2011. júl. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
okosak vagyunk.
2011. júl. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az elején járj be mindenképp amíg kitapasztalod! Utána is készülj óráról órára, vizsgákra zhkra készülj. Menni fog, ha szorgalmas vagy.
2011. aug. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!