Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha elkezdem a fősulit nappalin...

Ha elkezdem a fősulit nappalin (28 évesen) kaphatok e valamilyen anyagi segítséget valahonnan, vagy egy fillér és munka nélkül maradok?

Figyelt kérdés
Ugyanis álláskeresési segélyen vagyok,ami most fog lejárni augusztusban,utána pedig (mivel a környéken nem sok munkalehetőség van),bpj-t igényelhetek.De ha nappalira fogok járni,akkor elveszik ezt a kis pénzt is,mert feltétel,hogy nappali tagozaton tanulmányokat nem folytathatok.És tuti nem találok olyan munkát,ahol délután kell dolgozni.Hagyjam a sulit,és próbáljam meg később,úgysem erre a szakra vágytam,(3.helyre vettek fel)vagy mit tegyek?
2011. júl. 23. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
ha jól tanulsz, kapsz ösztöndíjat, önkormányzattól is kaphatsz valamennyit,vannak szociális ösztöndíjak, egy csomó lehetőség, ha hátrányos helyzetű vagy rászoruló vagy. + mivel nappalin vagy, mehetsz diákmunkára. vannak délutáni meg éjszakai munkák is. én is így nyomom hogy egyetemen vagyok 9-től kb.3-ig, majd 5-8 ig tesco pénztár, hétvégén pedig 6-2 -og tesco pénztár. Egész szép kis pénz összejön vele. Ha olyan szakra mész, ami mellett megterhelő a munka(pl. orvosi vagy hasonlók, akkor már szarabb a helyzet.)
2011. júl. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nappalin tanulsz, akkor diák vagy, tehát ezek nem járnak.

Viszont ott is lehet igényelni ezt-azt. Pl. szoctám, nem tudom a körülményeidet, de lehet, hogy megkapod (nekem pl. ez 23 ezer forint havonta - kivéve nyáron). Lehet kapni tanulmányi ösztöndíjat is második félévtől, ha jól tanulsz, ez változó, hogy hol mennyi szokott lenni.

2011. júl. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

diákigazolvány -> diákkedvezmény utazásnál, bérletnél

szociális támogatás

ösztöndíj

lakhatási támogatás

jegyzettámogatás

2011. júl. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha jó az átlagod, akkor tanulmányi ösztöndíjat (ezt csak a második félévtől lehetséges), vagy szociális helyzet alapján szoctámot lehet igényelni. az 5-25 ezer között lehet/hó. meg van az elején alaptámogatás, ha most jársz először egyetemre. ezt is szociális helyzet alapján adják és egyösszegbe kb 60 ezer.
2011. júl. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,még megfontolom.Ha közben valaki még tud okos dolgokat( a problémámmal kapcsolatban) írni,várom!
2011. júl. 25. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!