Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvettek egyetemre de eléggé...

Felvettek egyetemre de eléggé visszahúzódó vagyok. Mit csináljak hogy ezt leküzdjem?

Figyelt kérdés
Mivel eléggé félénk és visszahúzódó vagyok középiskolában se volt túl sok barátom. Ha beszélgetnek inkább elhallgatom,nem igazán merek beleszólni mert félek hogy valami hülyeséget mondok. Ahhoz képest amilyen régen voltam már bátorodtam mert régen nem volt egy barátom se,mostanra viszont ha valakivel összebarátkoztam akkor vele teljesen "normális" tudok lenni. Attól félek hogy az egyetemen ott leszek egyedül,nem ismerek majd senkit és nem merek majd hozzászólni senkihez. Bejárós leszek így még a kollégiumban sem tudok majd ismerkedni. Szerintetek hogy legyek bátrabb,hogyan ismerkedjek majd meg az ottani "idegenekkel"? Tudom hogy ők se ismerik majd egymást de gondolom bátrabbak lesznek nálam.
2011. júl. 23. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt a lehetőség, hogy új életet kezdj. Légy nyitott, barátságos, különben egyedül maradsz..az meg nem jó, gondolom már tapasztaltad. Nem lesz könnyű az elején, lehet úgy fogod érezni, hogy ez nem is te vagy, de gondolj bele..megéri. Változtass gondolkodásmódot, űzd el az elmédből a gonoszt (ez lehet úgy hangzott mintha valami hittérítő lennék, de tényleg így van:), csak pozitívan.
2011. júl. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyetemen eleve nehezebb lesz komolyabb barátságokat kötni, lesz olyan előadás, ahol 100-150-en ültök egy előadóteremben, olyan is lesz, hogy csoportbontás miatt nem is ugyanakkor van órád, mint pl. annak, akit előadásról megismertél...

De gondolom már első nap is beszélni fogsz valamit a melletted ülővel, ha mást nem, megkérdezed, hogy ő melyik városból jött vagy ilyesmi. Pár nap után meg már lesznek ismerős arcok, ha pl. mindig a közelükbe ülsz le órára, vagy ha együtt jöttök ki előadásról, és a folyosón még beszélgettek. Vagy elmentek együtt ebédelni például.

2011. júl. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kezd el már most az ismerkedést, felvi-n sokan keresnek csoporttársat. Így ha már neten ismeritek egymást, mindjárt egyszerűbb lesz.

És menj el gólyatáborba, ott is megismerkedhetsz egy csomó csoporttárssal.

2011. júl. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 skarma ***** válasza:

Szia!

Nekem ugyanez van, a középiskolában egyszerűen nem találtam a helyem, csak azok voltak a barátaim, akikkel már általánosban is együtt voltunk.

Most viszont olyan főiskolát választottam, amiben hozzám hasonló emberek tanulnak és elhatároztam, hogy többé nem leszek visszahúzódó, kedves leszek mindenkivel, és aki szimpatikus, ahhoz odamegyek beszélgetni!

Neked is ajánlom. Most teljesen megújulhatsz, épp azért mert senki nem fog ismerni.

2011. júl. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is középiskolában inkább azokkal barátkoztam akikkel általános iskolában,de az sem volt olyan igazi barátság mert már általános iskolában is félénk voltam.

Az unokatesómnak nincs ilyen próblémája,tavaly ment a Corvinusra és félévkor ott is hagyta mert "kitúrták",ő nem volt olyan bulizós fajta gondolom ezért. Azóta még jobban félek hogy én is ilyen sorsra jutok.

Elhatároztam hogy én is odamegyek majd mindenkihez akit szimpatikusnak találok,most kiderült hogy a volt barátomat is felvették erre az egyetemre csak másik karra. Arra is gondoltam hogy talán vele összebarátkozok (hogy csak barátok legyünk) és így hogy lesz egy ismerősöm akinek önmagamat tudom adni talán könnyebb lesz. Szerintetek ez jó ötlet vagy inkább hagyjam az exemet és próbáljak önállóan boldogulni?

2011. júl. 25. 20:27
 6/10 anonim válasza:

Ha jól értetlmeztem az általad emlegetett "volt barát" fogalmát, akkor nem ajánlom, hogy vele újrakezdj bárminemű kapcsolatot, ha eddig nem tetted, mégpedig pont abból az okból kifolyólag, amit leírtál: eddig is csak azokkal barátkoztál főképp, akiket régebbről, pl. alsóbb évfolyamokból ismertél, és nem vált be.


Azt gondolom rajtad csak a következő segíthet:

- Mint már előttem megfogalmazták: minden a TE gondolkodásmódodon, a TE döntéseden múlik. Először nehéz lesz (de minden kezdet nehéz ugyebár, ezzel nem mondtunk újdonságot) ám fokozatosan TE magad is megszokod. A lényeg, hogy ne foglalkozz mit gondolnak mások... hitesd el magaddal, hogy jó vagy, és hidd el jobb is leszel! És ha szereted magad/elfogadod magad/bízol magadban MINDEKI ezt fogja tenni!!! [Hiszen gondolj bele, más mi a fenéért bízna benned, mikor még TE magad sem bízol magadban, nemigaz? És ezt az emberek többsége tudatalatt érzi, valószínűleg ezért taszítottad mindig a barátokat. TE magad nem hagytad őket közeledni...mégha te sem tudatosan viselkedtél így.] A másik lefontosabb dolog a FELISMERÉS!!! Tudd miken kell változtatni, és törekedj arra. Soha ne add fel, mert nehézségek mindig lesznek, de mindig azért lesznek, hogy a leküzdésük során tanulj valamit, fejlődj!

Szóval szeress, bízz, és törekedj a jobbra!!!


Sok sikert kívánok!

2011. júl. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a bíztatást!

Azért is gondoltam hogy jól jöhet a volt barátom mert 2,5 évig voltunk együtt és vele olyan a kapcsolatom mint a közeli rokonokkal,tehát teljesen felszabadult vagyok mellette és önmagamat tudom adni. Arra gondoltam hogy esetleg ha vele vagyok úgy könnyebb barátokat találnom és ismerkednem. A volt általános iskolás osztálytársaim pedig nem voltak olyan barátnak mondható barátok,inkább csak ismerősök és azért voltam velük hogy ne legyek egyedül,de mellettük is eléggé visszahúzódó voltam,sőt ők nem is tudják hogy milyen vagyok valójában.

Pl. voltam alkalmassági vizsgán ahova a szüleimmel mentem,amíg vártam a szüleim elmentek vásárolni mert korán reggel indultunk el és egyikünk se reggelizett. Ezalatt ott hagytak egyedül várakozni,volt ott sok ember akik mind arra vártak hogy bekerüljenek az alkalmasságira de szinte mindenki az ismerősével volt ezért nem mertem velük beszélgetni. Amikor visszajött anyukám (ő eléggé barátkozós típus,sokszor nem is értem hogy lehetek a lánya) elkezdett beszélgetni egy lánnyal hogy mióta vannak itt stb. aztán én is beszélgettem vele és mire bejutottam kb. 5-6 embert megismertem. Úgy érzem ha van velem idegenek között egy barát/családtag aki közelről ismer mellette bátrabb lehetek és önmagamat adhatom.

Eddig a volt barátomat engedtem annyira közel magamhoz mint pl. a szüleimet,senki mást.

2011. júl. 26. 01:19
 8/10 anonim válasza:

Az utolsó válaszoló vagyok. :)

Tehát:

Ha úgy érzed, hogy ezáltal tudsz egy szinttel feljebb lépni csináld! Persze, valóban az alapoktól kell indulni, nem lehet mindjárt a tetőt építeni... először használd mások segítségét a barátkozáshoz, aztán majd ha megy egyedül is, onnan már könnyebb lesz az út! :) Az egyetem pedig a legjobb hely ahhoz, hogy kiteljesedj, megismerd magad, önállósodj! Azt tanácsolom, vegyél részt azokon a programokon, ami érdekel. Ne zavarjon, hogy mennyi ismerősöd lesz ott, mert tudd, hogy bárhol, és bármikor megállod a helyed, akár idegen környezetben is. Legyél benne minden jóban, hiszen egyszer élünk, és valójában nincs mitől félni. Nincsenek korlátok, csak az emberek teremtik meg saját maguk számára. Ha belegondolsz, mi történhet? Ha kínos, vagy kellemetlen a szituáció...mindenből van kiút. Olyan nincs, hogy nincs sehogy tudod... :) Különben is, mindenki elfelejti mit mondasz, vagy teszel, csak az érzések maradnak meg. :) De ha látják, hogy félénk nyuszika vagy, azt a benyomást kelted, hogy nem értékeled magad, más sem fog. :) Ezért tessék először a külvilággal elhitetni azt, hogy van önbizalmad, sikeres vagy, törekvő, bátor, bárhol megállod a helyed, stb..., és ha a világ elhiszi, hidd el te magad is el fogod, és így ha akarod, ha nem, változni fogsz!!! :)

2011. júl. 26. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen a segítséget,meg fogom próbálni,remélem sikerülni fog mert szeretnék "normálisabb" életet!:)
2011. júl. 26. 13:39
 10/10 anonim válasza:
Sok sikert, bár próbálkozni a kutyák szoktak, tehát inkább TEDD MEG! :)
2011. júl. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!