Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen van olyan h bukás?...

Egyetemen van olyan h bukás? Vagy ha valamelyik vizsga nem sikerül akkor automatikusan repülsz?

Figyelt kérdés

Most fogok egyetemre menni :) Kicsit félek.Azt mondják nagyon nehéz a vizsgaidőszak, egyfolytában mindenki ezt hajtogatja és facebook-on is ezt olvasom folyton :S

Tehát ha valamelyik vizsgád sokadszorra sem sikerül akkor olyankor mi van ? Mehetsz amerre látsz, kivagy rúgva vagy elölről kell kezdeni az évet?


2011. júl. 23. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Az van (a legtöbb helyen), hogy ha elmész vizsgázni egy adott tárgyból, és nem sikerül, akkor elmész mégegyszer, és ha az sem sikerül, akkor mégegyszer. Ha harmadjára sem sikerül, akkor újra végig kell járnod azt az órát. Ha akkor sem sikerül, akkor megint felveheted. Na, ha már háromszor felvettél egy órát, és akkor sem sikerül, ott már gond van. Bár én nem találkoztam még senkivel, akinek ennyi lehetőséggel sem sikerült volna, inkább előbb elmentek maguktól.
2011. júl. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Melyik egyetem? De mindegy is, mert nem annyira hajmeresztő, mint azt gondolnánk:) Én is féltem az egésztől... Az évközi ZHk húzósabbak, ha azt nézzük.. Nekem az összes vizsgám elsőre meglett!:) Persze azért tanulni is kell, de ha tanulsz, akkor nincsen gond.. Persze első félévben sok a bukás, mert ugye még nem szoktak bele az emberek a rendszerbe, de nem kell félni tőle, csak csinálni:) Az Óbudai Egyetemen úgy van, hogy 2 félév alatt a felvett kreditek minimum 50%át kell teljesíteni, különben átraknak költségtérítésesre. Ha a 4. félév végén nincs meg minimum 55 kredit, akkor kirúgnak.. De ha azt nézzük, hogy egy félévben kb 30 kreditet vesz fel az ember (ez egy teljesíthető mennyiség 30-32), akkor az a minimum elvárás lazán teljesíthető:) Csak szelektálni kell, hogy mi a nehezebb és mi a könnyebb tárgy. Ami pl kötelező törzsanyag, az nehezebb, mint a szabadonválasztható....:)
2011. júl. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
18.52es vagyok, igen, a vizsgáról elfelejtettem írni.. a 3. alkalom nálunk már fizetős, és asszem a 3. tárgyfelvétel is.
2011. júl. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nem tudom mi az a kredit de biztos ...:D

semmelweis egyetem testnevelés kar:)

2011. júl. 23. 18:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De ezt ne úgy képzeld, hogy az egész évet újra kell csinálnod, mint középsuliban, hanem csak azt az egy tárgyat (ha vizsgaidőszakban 3x megbuksz). A többi órádat ugyanúgy felveheted, csak azt az egyet újra kell csinálnod. A szomszédnéninek úgy szoktam magyarázni, hogy kb mintha lenne egy lista, hogy a tanulmányaid során milyen kurzusokat kell elvégezni, van köztük pár, ami egymásra épül (tehát mondjuk ha kislabdadobás 1-ből buksz, nem veheted fel a kislabdadobás 2t), de ha nem épül rá semmi, akkor nem érdekes, csak lesz egy plusz órád, ha buksz - és ha a listán lévő összes kurzust megcsináltad, akkor kapsz diplomát.
2011. júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyes egyetemeken úgy van, hogy ha harmadszorra vetted fel a tárgyat, és utána sem sikerül, akkor good bye. Szerencsére BME-n akárhányszor veheted fel a tárgyakat, csak győzd fizetni. És itt nem ritka az 5-6-7-szeri felvétel sem.
2011. júl. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

update az előttem szólóhoz:


a BME-n is belépett ez a 3-mas korlátozás. 2012 szeptemberétől nézik

2013. márc. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

update:

A BME-n 6-szor veheted fel , és utána buksz ki.

2015. okt. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
1# akkor még nem találkoztál Gedával az eken aki szivat a vizsgán és nem enged át, csak ha olyan kedve van
2021. jún. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!