Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha ugyanarra a szakra jelentke...

Kajitani kérdése:

Ha ugyanarra a szakra jelentkeztem, folytathatom államilag finanszírozotton a tanulmányaimat?

Figyelt kérdés
2007ben jelentkeztem először biológia bsc.-re, fel is vettek, el is kezdtem annak rendje és módja szerint. Meggyűlt a bajom egy tárggyal, harmadszorra sem sikerült, ezért megszűnt a jogviszonyom, ez volt harmadévem utolsó félévében. Tehát, elhasználtam hat félévet. Aztán újrafelvételivel bekerültem ugyanúgy bioszra, államilag támogatottra (normális felvételi, februárban), és el is kezdtem a sulit tavaly, tehát elment újabb két félévem. Ez ugyan biosz megint, de más a képzés kódja, illetve tanterve is. Akkor most jövő évtől fizetnem kell érte? Kérlek, csak olyanok válaszoljanak, akik vagy átestek már hasonlón, vagy tényleg tudnak valamit, mert mindenki össze-vissza hadovál, az egyetemet meg nem lehet elérni. Köszi előre is.
2011. júl. 23. 21:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Amikor én jártam egyetemre, akkor Bsc szinten 8 államilag finanszírozott félév volt. Elkezdtem egy mérnöki kart, de nem igazán az volt, mint amit vártam, ezért átmentem egy másik mérnöki karra. Ott levonták a már elhasznált két félévet, így az utolsó félévben fizetnem kellett volna, de mivel nagyon jó volt az átlagom, ezért elengedték. Az Msc-n újra lett 4 államilag finanszírozott félévem. Így jön ki a 12 félév.
2011. júl. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!