Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Halottam, hogy aki "fogyatékka...

Halottam, hogy aki "fogyatékkal" él, és úgy vág neki az egyetemnek, vagy épp várandós, esetleg hátrányos helyzetű, akkor a felvételin plusz pontokat kap. Ez minden egyetemnél egységes, vagy attól függ hova és mire jelentkezel?

Figyelt kérdés
Nekem ugyan még addig 2 év ( ha összejön ), de nagyon érdekel ez a kérdés, és eddig nem igazán kaptam értelmes választ.
2011. júl. 25. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez mindenhol érvényes. Kivéve azoknál, ahol más módon számolják a pontokat. Pl. úgy tudom (de ebben nem vagyok biztos), hogy művészeti szakokon más a helyzet.
2011. júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A jelenleg érvényben lévő törvény szerint egységesen mindenki kap többletpontot a felsoroltakra minden felsőoktatási intézménybe. Mivel egységes a felvételi pontszámítás, így egységes a többletpontok számítása is.


2 év múlva nem tudható, hogy mi lesz érvényben a felvételin.

2011. júl. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egységes, mert az Oktatási hivatal dönti el, jogos-e a többletpont.


Egyébként mire hajazol?

2011. júl. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Várandós nő nem kap, csak aki már gyereket nevel (egy várandósan felvételizett csoporttársam szerint :)).
2011. júl. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

érdekes, mert egyik ismerősömet plussz ponttal vették fel, ugyanis várandós volt, naaaaaaaagy hassal:D :D :D

Valami környezetszakra szeretnék menni, ami a Földrajzzal kapcsolatos és biológiai rész is van benne, de ha nem jön össze, gyerekekkel szeretnék foglalkozni és akkor olyan szakirányra mennék.

Ja, és mindenképp ELTE, Pest.

2011. júl. 25. 20:58
 6/11 anonim ***** válasza:
És Te mire kapnál többletpontot?
2011. júl. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 6 hónapos terhesnek kell lenni, hogy pluszpontot kaphasson érte :D
2011. júl. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
40% - os rokkantsággal rendelkező szívbeteg vagyok :S
2011. júl. 25. 21:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt előnyben részesítésnek hívják, erre (is) adható többletpont. Ha így keresel rá, rögtön meg fogod találni, hogy mi ez.

Amúgy gyerekvállalásra/nevelésre a következő esetekben adnak pluszt:

ha az anya még terhes, és a terhességéből kifolyólag táppénzen van, illetve, ha már szült, és gyes-en/gyed-en van a gyerekkel. Tehát 3 éves kor után már nem számít, hogy van gyereke, ez csak a kisgyerekeseket érinti. Én tavaly kaptam plusz pontot, mert még nem volt 3 éves a fiam, viszont ha idén jelentkeztem volna, akkor nem kaptam volna, mert már majdnem négy éves.

2011. júl. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, ezek központi, egységes, milyen jogon mennyi pont jár. Viszont a művészeti képzéseknél alkalmassági, külön vizsgák vannak, ezek alapján veszik fel a jelentkezőket - ott más a rendszer. A többi egységes.
2011. júl. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!