Idegen nyelv egyetemen?

Figyelt kérdés
Egy olyan szakon, ami alapvetően nem nyelvszak, kötelező felvenni idegen nyelvet? Egyáltalán hogy néz ki egy egyetemi nyelvóra? Gondolom kicsit másabb mint középsuliban, de mégis mennyivel? :D Ti miket csináltok?
2011. júl. 27. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Szaktól függ. Amúgy pont olyan, mint egy szokásos nyelvróra.
2011. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a szakszövegolvasás volt kötelező, a sima nyelvóra nem, azért már fizetni is kellett. Igaz, a nyelviskolához képest nevetséges összeget. Kis csoportokban tartják az órát, szóval nem különbözik olyan sokban a középiskolástól.
2011. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát általában vannak felolvasások, beszélgetés társsal, tanárral, szóval nem passzív, mint az előadások, hogy nem szólítanak fel, stb. Igazából erre voltam kíváncsi :) Lecke van? :D
2011. júl. 27. 21:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem passzív, a házi tanárfüggő, de általában szoktak adni valamit.

Nyelvi kollokviumon én sose jártam, nyelvszakon vannak, de ott sem az van, hogy a tanár áll és a nyelvet tanítja, hanem pl. a történelmi órák ilyenek.

2011. júl. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!