Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki megmondaná nekem h mik...

Valaki megmondaná nekem h mik a kilencedikes kötelezö olvasmányok? XD

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 21:53
 1/5 anonim válasza:
Hát ezt nem ide kellett volna írni ! De nekünk a Biblia volt meg az Odüsszeia , Antigoné , Oidipusz .
2011. júl. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenhol mas, de nekunk Shakespeare volt, nala iskola valogatja, hogy mi, akkor a Bibliabol reszek, Moliere Fosveny, Candide avagy az optimizmus. Oidipusz, Antigone. Hirtelen ennyi.
2011. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ez iskolánként változik. Tanár függő. De általában Odüsszeia, Rómeó és Júlia, Antigoné.
2011. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tényleg jól írják, hogy iskolafüggő, minálunk néhány éve beiratkozáskor adtak papírt, hogy mik a kötelezők, egyébként általában:

1. Homérosz : Odüsszeia (van ahol az Íliász is)

2. Szophoklész: Antigoné

3. Shakespeare: Romeo és Júlia

4. Zrínyi Miklós: Szigeti veszedelem

5. Moliére: Tartuffe (van ahol például még más is kell a Hat színműből)


Szerintem kb. eddig ha eljuttok, már bőven elég, mi az első kettőt vettük, illetve ajánlott irodalom volt (csak részeket vettünk) a Biblia.


Remélem, tudtam segíteni!


20/F

2011. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Biblia
2019. jan. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!