Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes halasztani? Kérdés...

Érdemes halasztani? Kérdés rövid válasz hosszú

Figyelt kérdés

A kérdést már egyszer feltettem, de lehet nem jó helyen itt egy kicsit több választ remélek. A lényeg: felvettek orvosira,de azon gondolkozom, hogy kihagyok egy évet elmegyek külföldre , jogsit megcsinálok, nyelvet tanulok.

Van esetleg itt más is , aki így csinálta? Megérte?


2011. aug. 2. 00:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Szóval egy évet ellébecolsz. Ennek semmi értelme. Az orvosit elvégezni amúgy is borzasztó hosszú idő, és az is könnyen lehet, hogy később még értelmesebb dologra fog kelleni az a halasztás (erasmus, külföldi szakgyak, akármi). Teljesen felesleges egy évet elkefélned szerintem. Jogsit bármikor, akár nyáron leteszed, nyelvet folyamatosan tudsz tanulni, külföldre meg több értelme van szakmai ösztöndíjjal menni.

Summázva: ne halassz.

2011. aug. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs értelme halasztani ilyen esteben mert az orvosit amúgy is so időbe telik megcsinálni és közben is tudsz nyelvte tanulni stb. (nem írom le mégegyszer amit az első válaszoló leírt). Szerintem ha felvettek akkor csináld meg,majd ha befejezted ráérsz kimenni. Ilyen oknál fogva felesleges a halasztás,halasztani akkor szoktak pl. ha nincs pénzt és egy évig elmegy dolgozni az illető,ezalatt összeszed annyi pénzt amiből kijön vagy teherbe esik és 1 év alatt megszüli a gyereket. A te esetedben én nem halasztanék semmiképp.
2011. aug. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A jogsit és a nyelvtanulást meg tudod oldalni jövő nyáron is,de ha felvettek az orvosira akkor biztos könnyen tanulsz és rendszeresen.Szóval az orvosi mellett megtanulnod a kreszt szerintem már könnyű lesz.Amúgy még van 1 hónap mire kezdődik a suli,gyorsan iratkozz be egy egyhetes kresz tanfira és 2hét múlva már kezdheted is a rutinvezetést:) ha ügyes vagy hamar meglesz a jogsid.


Másrészt tényleg sok idő elvégezni,pláne ha csúszol is később.Akkor már nem 6+1 év múlva hanem mégtöbb idő mire diplomáznál...


Amúgy ha nem akarsz szimpla háziorvos lenni,hanem akarsz szakvizsgákat,akkor 30-ön felül leszel mire elvégzed sorban a dolgokat...


Én nem halogatnám az időt ilyesmikre :)

Döntsd el mihez van igazán kedved és hogy a szüleid bele egyeznének-e a külföldi dolgokhoz.

2011. aug. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne hallgass a károgókra! Tanulj nyelveket, utazz, láss világot, bulizz ezerrel!
2011. aug. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút jó ötlet.

Az elkövetkezendő években nem sok időd lesz pihenni, nyelvet tanulni meg utazgatni, most van lehetőséged rá. Egy év az egyetem szempontjából nem oszt nem szoroz: azok is visszazökkennek, akiket nem vesznek fel elsőre, és újra próbálkoznak, illetve olyan ismerőseim is vannak, akik 24-25 évesen kezdték az egészet - a 19-20évesen történő kezdés teljesen normális.

Élmények, nyelvtudás, élettapasztalat. Lehet, hogy nagyon megbánnád, ha most nem mennél. Én is terveztem kihagyni egy évet, elmenni önkéntesnek külföldre, de aztán úgy gondoltam, 19évesen már öregecske lennék kezdeni (holott a többség 19-20-21éves). Megbántam, mert már nem nagyon van rá lehetőségem az egyetemi pályafutásom felénél :((

Ezt neked kell eldönteni végső soron, ha nem csak ellébecolod az évet és csinálsz valami értelmeset, akkor jó ötlet.

2011. aug. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

>> utazz, láss világot, bulizz ezerrel!


Aztán amire visszajössz, addigra a Fidesz bevezeti a tanulmányi költségek visszatérítését, ha nem vállalsz itt munkát (ami üdvös lenne).

2011. aug. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!