Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőfokú nyelvvizsgára van...

Felsőfokú nyelvvizsgára van esélyem ezekkel az eredményekkel?

Figyelt kérdés

angol középszintű érettségi: 98%

angol emeltszintű érettségi: 86%

angol középfokú nyelvvizsga: 84%


Most felsőfokra szeretnék menni, de nem vagyok benne biztos, hogy meglenne a 60%. Szerintetek?


2011. aug. 4. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

azt gondolom, ez nem az érettségi százalékoktól függ, mert azért a kettő teljesen másjellegű. Ha valaki ezekből a százalékos eredményekből megjósolja neked a felsőfokú nyelvvizsga sikerét, le a kalappal előtte.


Az én véleményem az, hogy egy középszintű érettségin nem nehéz 90% fölötti eredményt elérni. Viszont a középfokú nyelvvizsgán elért 84%-od az már mindenképpen bízakodásra akad okot a felsőfokot illetően.

2011. aug. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
csak akkor bizonyosodhatsz meg róla, ha megcsinálod a felsőfokú próba nyelvvizsgákat.
2011. aug. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Én 99%-os közép angol érettségit és 89%-os középfokú nyelvvizsgát csináltam, és kellett még kb. 1,5 év intenzív nyelvhasználat, sok olvasás és anyanyelvi szöveg hallgatása stb. ahhoz, hogy sikerüljön a felsőfokú. Minimum szókincsben, a nyelv könnyed használatában, az angol szófordulatokban és anyanyelvinek ható szövegalkotásban több a felsőfok a középfoknál, ezekre a készségekre még gyúrni kell a sikeres középfok után.
2011. aug. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
utolsótól kérdezem: hány százalékos lett a felsőfokod?
2011. aug. 4. 11:52
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Azt mondják, hogy az angol középfokig könnyű, utána relatíve nehéz a felsőfokra eljutni. (A németnél meg fordítva.) Nos, nem kell persze hinni a szóbeszédeknek. Csinálj meg egy felsőfokú próba nyelvvizsgát, és mindjárt kiderül. Vagy menj el egy felsőfokra felkészítő tanfolyamra, és egyből kiderül, hogy milyen hiányosságaid vannak.
2011. aug. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

11:46 vagyok

A felsőfokúm 90% lett, de hozzá kell tennem, én nap mint nap használom az angolt, mindennap olvasok szakszövegeket és híreket, cikkeket angolul, emellett volt 2-3 angol nyelvű tárgyam a 1,5 év alatt az egyetemen, ezek remekül kiegészítették a "hagyományos" készülésemet.

2011. aug. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én most megyek egyetemre.

Én is felvehetek majd tárgyakat angol nyelven?

Vagy Te konkrétan angol nyelvű szakon voltál?

2011. aug. 4. 12:53
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem angol nyelvű szakon tanulok, de vannak olyan tárgyak meghirdetve, amelyeket idegen nyelven nyelven oktatnak pl. egy adott kötelező tárgy, ami tematikájában azonos a magyar nyelvűvel, csak éppen idegen nyelven zajlik, vagy egy más választható/kötelezően választható tárgy (illetve mivel én nemzetközis vagyok, nekem kötelezően is vannak beépítve a tantervembe szaknyelvi és szakmai ismeretbővítő tárgyak több nyelven).

Az, hogy neked is lesz-e erre lehetőséged, az az adott egyetemtől függ, illetve attól, hogy mit fogsz tanulni (?).

2011. aug. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!