Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehéz lesz a műszaki menedzser...

Nehéz lesz a műszaki menedzser szak ha csak 50%-os lett a matek érettségim?

Figyelt kérdés
-középszinten persze
2011. aug. 5. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Bekerülni nem, de bennmaradni nagyon... az ilyen reál szakokhoz tényleg jó matek kell. persze eljárhatsz különtanárhoz, meg gyakorolhatsz nyáron is, azzal biztos tudod fejleszteni valamennyire.
2011. aug. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi %-odtól nem függ, hogy mennyire lesz nehéz. Ha ott minden órára tanulsz, és gyakorolsz, akkor nem lesz teljesíthetetlen.
2011. aug. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De az lesz, hidd el. Már a 0. zh-n meg fog bukni. Középiskolai háttértudás nélkül egy szót nem fog érteni, hiába tanítják meg szépen a dolgokat analízisnél. Javaslom, hogy még nyár végén nézd át a gimis tananyagot, nagy segítségedre lesz !
2011. aug. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nehéz.

Az ilyen "bármire képes vagy" hozzáállás semmire nem vezet. Elhiteti az emberrel, hogy igazából nem is kell semmilyen alap az egyetemre, csak ott kell majd jól tanulni.

Hát nem így van. És ezt nem sértésből mondom. Gyakorolni kell már most, és nem elbízni magad, mert az analízis csak azoknak könnyű, akiknek van alapjuk hozzá. A többiek lazán meg is bukhatnak. (Nem ezen a szakon, de nálunk 1. félévben a ~350-ből ~80-an buktak. És hozzánk 50%-os matek érettségivel nagyon be sem kerültek.)

Ezeket minden jóindulattal mondom, nem sértésből, vagy ilyesmi. De sajnos ez az igazság.

2011. aug. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

14:55: én viszont azért írtam a "bármi lehetséges" felfogásban, mert ezt tapasztaltam, ráadásul a BME-n. 60%-os matek érettségivel kerültem be, itt tanultam, és 3-5-5 voltam a matek 1-, 2-, 3-ból.

És nem egy könnyű szakon, hanem mérnökin. Ahol 300-an kezdtünk, és első év végére 150-en maradtunk.

Szóval azt mondom amit eddig is: nem kell fosni, hanem rendszeresen (óráról órára) tanulni kell a matekot, és akkor bárki meg tud ugrani bármilyen szintet. Persze zh előtt 1-2 nappal elkezdeni tanulni már nagy eséllyel késő lesz..

2011. aug. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon egyénfüggő.


Én 39%os matek érettségivel mentem fizetős pénzügy-számvitel szakra. Az analízis számomra nem volt bonyolult, remek tanárok tanították, sokat foglalkoztam vele. A valszám dettó, a statisztika is. Arra kellet rádöbbenjek, hogy botrányos volt a középsulimban a matematika oktatás, és itt jöttem rá, hogy nem vagyok hozzá olyan hülye, mint azt a számok mutatják.


Igaz, hogy gyakoroltam, tanultam, sokat.

Előfordult, hogy a valszám ZH-ra én korrepetáltam 2 szaktársamat, akik sikerrel vették az akadályt. Kérdezték, hogy én hogyhogy így vágom a matekot. Mondom én se tudom, az érettségim 2es lett... :D Nem hitték el.

Én kb azóta sz&rok a százalékokra.


Ha úgy érzed ez érdekel, akkor csináld.

Egy villamosmérnök haveromat idézném, aki vért izzad a BME-n, de nagyon akarja: 'Bármit meg lehet tanulni, bármit.' Tapasztalom, hogy ez tényleg így van.

2011. aug. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem a középiskolai és az egyetemi matek nem függ össze. Tény, hogy kellenek alapok, de mindenkit máshogy oktatnak középsuliban is matekból - valahol erősebb, valahol gyengébb az oktatás. Én a PTE-re jártam és úgy, hogy majdnem 2-es lett a középiskolai matek középszintű érettségim, de egy gyenge 3-mast sikerült összeszednem (hozzáteszem román tanárunk volt, aki törte a magyart és ha nem tudott valamit magyarul elmondani, hát elmondta románul...szóval ilyen tanárom volt középsuliban matekból). A lényeg, hogy simán megcsináltam a matekokat, jártam külön tanárhoz és napi 3-4 órát gyakoroltam otthon minden nap. Ha van kitartásod, szorgalmad, akaraterőd, akkor megcsinálható egy mérnöki szak úgy is, hogy nem vagy egy matek zseni. Amúgy több ismerősöm, akik szintén nem voltak jók matekból, a BME-re jártak, és mára ők is elvégezték a gépészmérnökit... Nem lehetetlen, csak akarni kell!
2014. jún. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kérdező 13 válasza:
a kérdezőtől kérdezném,hogy milyen tapasztalatai vannak..sikeresen vette az akadályokat?
2014. aug. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!