Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valami értelme a kőtelező...

Valami értelme a kőtelező olvasmányoknak?

Figyelt kérdés

valami értelme a kőtelező olvasmányoknak?


legalább nem 50 vagy több évesekett kéne szerintem.

ha meg arra hogy kulturálódjon aki olvasná ...


nem láttom hogy kulturált emberek lennének sokan...

szókincs meg ... ne legyen már olyan mint a frédi béni beszélgetések ... tudom hogy a 2 nem ugyanaz...


elnézést a lenézésért :D


2011. aug. 5. 19:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, az lenne az értelme a kötelező olvasmányoknak, hogy az emberek megtanuljanak például érthetően és normálisan fogalmazni.

Lehet, hogy neked is többet kellene olvasnod, mert a kérdésed összefüggéstelen, ahogy kifejted a mondandódat, az meg majdnem értelmezhetetlen zagyvaság.

Olvass többet, ha érthetőbben akarod kifejezni magad.

Ha nem, akkor persze mindegy.

De az olvasásnak ez az értelme.

Az egyik értelme.

Még sok minden van, amit egy jó könyv adhat, de, ha nem szeretsz olvasni, akkor nem szeretsz, nem baj.

Csak ne mondd, hogy haszontalan elfoglaltság.

2011. aug. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Van! Hidd el, ez majd később fog leesni, mikor majd bánod, hogy nem olvastad el. Nekem több olyan kötelező olvasmányom volt, amire azt mondtam hogy biztos nem olvasok ilyen hülyeséget... elolvastam végül és remekül éreztem magam, szerintem minden könyv ad valami pluszt, amin el tud gondolkozni az ember! Főleg a kötelezők, hisz nem hiába kötelezők! Azt javaslom, hogy ha nem is az összes kötelezőt, de egy kettőt azért olvass el, ne csak a rövidítettet. Majd meglátod érettségin milyen jól fog jönni!
2011. aug. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Zagyvaságokat irsz, érthetetlen mi akarsz. Neked lenne leginkább szükséged a kötelezőkre, hogy kultúrált ember lehess egyszer és értelmesen tudj fogalmazni.
2011. aug. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, a kötelező olvasmányok többnyire a világirodalom vagy Magyarország kiemelkedő íróinak műveit jelenti. Mint ember, talán nem árt tisztában lenned a környezeteddel és annak alkotásaival, ugyanis a világ tele van utalásokkal, amelyeket csak akkor érthetsz, ha ismered ezeket a műveket.


Ha mit sem tudsz az önfeláldozásról, mert neked derogált elolvasni az Antigonét vagy a Rómeó és Júliát, esetleg egy egyszerű dalszövegutalását sem fogod fel, mert anno csesztél belefogni mondjuk a Mester és Margaritába, netalántán gőzös sincs arról, hogy mégis ki az a Bornemissza Gergely, akit mindenki emleget Egerben - hát igen, ez gáz.


Kulturált emberek azért nem rajzanak körülöttünk, mert sokan úgy állnak hozzá a dolgokhoz, mint te. Tényleg olyan halálosan nehéz egy-két könyvet elolvasni évente? Megterhelő? Agyilag lefárasztó?


Ajánlom mégis figyelmedbe őket, mert akkor talán megtanulsz helyesen írni. Hidd el, ha elolvastad volna a kötelezőket, akkor most tudnád, hogy mondatokat nagybetűvel kezdjük, a "kötelező" meg rövid "ö"... de íme, te magad vagy a példája annak, mikor valaki primitív, mert lusta olvasni.

2011. aug. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Sokszor élettapasztalatot pótolnak ezek az irományok. Rengeteg ember forgatja, miért mennél szemben az árral, szerinted ők tévednek és neked van igazad?

Nem hiszem én azt.

2011. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Van.Mert van sok olyan embert,mint Te,aki nem vesz másképp könyvet a kezébe,és nem tanul meg rendesen írni meg olvasni.Tehát nem tud összerakni egy rendes mondatot,mint Te.Célja,hogy megismertesse a jó írókat és műveiket.Sajnos ma már ki lehet játszani,mert a neten mindent megtalálni.Olvasónaplót,meg tömörített tartalmat.

De ettől nem lesz kulturált senki.Kultúrált a viselkedésétől lesz.Művelt pedig az elolvasott könyvektől.

2011. aug. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Antogonét és a Rómeo júliát meg amit feladtak azokat elolvastam -.-''


A helyesírási hibáim meg a diszlexia miatt van.


,,De íme, te magad vagy a példája annak, mikor valaki primitív, mert lusta olvasni.,,


nem vok primitiv többet tudok mint az átlag ember ...

szolidab is vagyok. Én csak azokra a könyveket szeretem olvasni amiből tudok valamit tanulni .


Meg azt mondják hogy a magyar nép bunkó...

vidékiek is mondják budapestre hogy bunkók is vannak ott.

Persze tisztelett a kivételnek :)


am és én sokat gondolkozok,

2011. aug. 5. 20:13
 8/22 anonim ***** válasza:

olvasd el szerb antaltól a pendragon legenda című kb. 200 oldalas kötetet

az tetszeni fog szerintem

2011. aug. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

20:18

:)

hmm érdekesnek látszik :)

2011. aug. 5. 20:34
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

1.nem vok primitiv többet tudok mint az átlag ember ...

szolidab is vagyok. Én csak azokra a könyveket szeretem olvasni amiből tudok valamit tanulni .

2.Meg azt mondják hogy a magyar nép bunkó...

vidékiek is mondják budapestre hogy bunkók is vannak ott.

Persze tisztelett a kivételnek :)

3.am és én sokat gondolkozok,

--------------------------------

1. Amíg így írsz,addig primitív vagy.És nem tudsz többet az átlagembernél,ha nem érted meg,hogy ezekből a könyvekből tanulnod kéne.Se szolidabb,se szerényebb nem vagy,mert el vagy magadtól ájulva,hogy mennyire okos vagy.Nem vagy az.

2.Ezek szerint nem vagy magyar.

Mi az hogy bunkó??? Nem végzett elég iskolát??? Vajon miért?? Pénze nem volt,vagy tehetsége?? Azt hiszem ilyen vidéken is van,több,mint a fővárosban.

3.Az jó,hogy sokat gondolkozol,de akkor rá kéne jönnöd,hogy mért kell olvasni,és mért kötelező,a kötelező.

2011. aug. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!