Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi számít készségtantárgynak...

Mi számít készségtantárgynak és hogy lehet a készségeket fejleszteni?

Figyelt kérdés

Az ének-zene, rajz, technika, testnevelés, stb. biztosan az, de a magyar (irodalom, nyelvtan) is az lenne? Nemrég volt a magyartanáromnak egy érdekes megszólalása, miszerint az, és csak MINIMÁLISAN fejleszthető... ezt elég érdekesen hallottam, hiszen nem látom, mi lenne benne az, ami különösebb készséget/tehetséget igényel, elvégre nagyjából csak magolásról szól, mint a többi humán tárgy (történelem, angol, etc.).


Akkor ezek szerint a programozás / matematika is készségtantárgy, mert logika-analitikus gondolkodás kell hozzá, és akinek nincs meg hozzá a készsége, az szenvedhet akár éveket, reménytelen, hogy valaha - ha nem is profi, de - legalább egy elismert, megbecsült jó - mondjuk - programozó váljon belőle?


Vagy lehet maximális szintre fejleszteni az egyes készségeket? Ha igen, mitől függ?


18/f


2011. aug. 6. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az először felsorolt 4 tantárgyon kívül semmi nem tartozik a készségtantárgyak kategóriájába, így a magyar és a matematika sem. Én általános iskolában mindig 2-es és 3-mas között voltam matekból, mert utáltam és azzal nyugtattam magam, hogy ez nekem nem megy. Középiskolában aztán elkezdtem több időt fordítani a matematikára, minden feladattípust addig gyakoroltam, ameddig nem ment magabiztosan. Hozzáteszem, ehhez az is kellett, hogy egy olyan matektanárom legyen, aki valóban jól, érthetően és segítőkész módon tanít. Soha, még a főiskolán sem okozott többet problémát a matek-tanulás. Szóval ha valaki sok energiát fektet egy adott dologba, és persze van kellő kitartása, akkor lehet akár programozó is. Ének-zenénél nem így van, aki egyszer hamisan énekel, mert pl. rossz a hallása, azt nem nagyon lehet fejleszteni. Rajz dettó, hiszen van aki már óvodában emberi alakokat tud rajzolni "tanulás" nélkül, van, akinek ez sohasem sikerül.
2011. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Nem értek egyet a tanároddal:D

Mert tényleg az alapvető készségtárgyak a rajz, az ének és a sport, és egyedül a rajz az, ami tanulható készség, ezzel szemben ha fahanggal születtél úgy is maradsz, csinálhat veled bármit egy énektanár...


De attól még a humán tantárgyak kollektíve nem hiszem, hogy készségtárgyak, mert akkor minden egyes tárgy készségtárgy, mert a matek vagy a kémia is reál aztán vagy van érzéked hozzá, vagy nem...

A magyar annyiban érzék kérdése szerintem, hogy mennyire tudsz belemagyarázni dolgokat valamibe:D (mert az ténylegnem igaz, hogy csak magolásból áll) De ettől függetlenül nyilván nem készségtárgy, egyszerűen vagy humán vagy reál beállítottságú vagy, ennyi.


Mert számomra a készség azt jelenti, hogy egy adott tehetséggel születtél, amit aztán később továbbfejlesztettél a tanulmányaid során, ilyen mondjuk, amik már gyerekkorban kibuknak, hogy van-e érzéke valamihez, igazi potenciál van benne, amíg minden elemzés, így a műelemzések is csak egy tanult folyamat.

Szóval egyetértek veled.

2011. aug. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nincs igaza. Ennyi erővel tényleg a matek is készségtantárgy, sőt, akár az összes az.

Készségtantárgy az, amiket te is leírtál. Rajz, egyértelmű, mert kell hozzá kézügyesség. Ének-zene szintén, mert kell hozzá jó hallás. Testnevelés ugyan így, pl. megfelelő mozgáskoordináció kell hozzá, de ezen belül ugye csomó minden van, pl. labdajátékokhoz mást készség kell, mint mondjuk a szertornához.


De akár a magyar nyelv és irodalomról van szó, akár a matematikáról, azokhoz akkor is csak fenék kell, hogy az ember leüljön és megtanulja. Ez még úgy is elismerem, hogy bevallottan sík hülye vagyok a matekhoz. Persze, nem vagyok reál beállítottságú emberke, ettől függetlenül, amit nagyon kellett, azt meg tudtam tanulni, persze sok sok gyakorlással. De amikor végre valahára megértettem ezt vagy azt, akkor már ment a dolog. Más kérdés, hogy ugye két éve érettségiztem, és most már nem is tudom pontosan, hogy is vannak ezek a számtani sorozatok, pedig abból írtam egy "majdnem ötös" dolgozatot (eredetileg ötös alát írt rá a tanár, aztán áthúzta, és négyest adott :S), mert addig gyakoroltam, amíg meg nem értettem a dolgot. Persze, ha elém tennének egy ilyen feladatot, már nem tudnám megcsinálni, mert két év alatt nem használtam, elfelejtettem. Érdekes módon azt a mai napig el tudom mondani, mi az a szinesztézia, vagy tudnék hosszasan beszélni Az ember tragédiájáról, pedig ezekkel sem foglalkoztam sokkal többet az elmúlt két évben, csak éppen ezek érdekeltek, és egyszerűen megragadtak a fejemben. Ettől még ez nem készség kérdése, inkább érdeklődésé. Ha már itt tartunk, többszörösen összetett, alá-fölérendelt mondatokat sem tudnék elemezni, pedig ugye magyarból jó voltam mindig, de ez a része rohadtul nem érdekelt a dolognak, így ezt is szépen elfelejtettem. Na jó, bevallom, amikor ebből írtunk dolgozatot, sokszor csak tippeltem, mert olyannyira nem érdekelt a mondatelemzés :) De nem állítom, hogy nem lehet megtanulni.

Viszont mondjuk akinek nincs hangja, hallása, azt az életben nem tanítod meg jól énekelni (például engem).

2011. aug. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi az a készség?
2022. ápr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!