Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatásra már letelt a...

Felsőoktatásra már letelt a pótfelvételi határideje, igaz?

Figyelt kérdés
Segítséget kér tőlem egy ismerősöm, aki tovább szeretne tanulni. Szerintem már lekésett a szeptemberben induló főiskolai/egyetemi képzésekről, de nem szeretnék Neki butaságot mondani, nehogy miattam ne jelentkezzen.. Tud valaki esetleg valamit?
2011. aug. 8. 17:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
A feliv-n az van írva, hogy augusztus 9 a határidő, tehát holnap
2011. aug. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt mindent megtalálsz. :)

2011. aug. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
köszönöm, bár akkor már mindegy, hiszen holnapra van megbeszélve a találkozó, h mi is kell az érintett szakhoz (mert én szeptemberben kezdem a 2. évem a fősulin, ezért gondolta a lány, h engem kérdez, mit kell tenni..) akkor nem tudok Neki okosabbat mondani, mint hogy próbálja meg jövőre
2011. aug. 8. 17:35
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem szólsz neki inkább most azonnal ???????
2011. aug. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

próbáltam, de nem elérhető.. se neten, se telón

és az "én időmben" (2éve.. :) ) ez nem néhány órás procedúra volt, hisz utalni is (esetleg postázni) kell pénzt is, és papírokat.. van az e-learning persze.. de attól még fel kell tölteni sok dokumentumot, bizik eredményeit, stb stb.. sajnos későn szólt :(

2011. aug. 8. 17:51
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy én vagyok a hülye, mert kb 6 éve felvételiztem.

De a linken ez van :


"A pótfelvételi szabályai röviden

A legfontosabb, hogy csak azok jelentkezhetnek, akik az általános eljárásban nem adtak be jelentkezést, vagy jelentkeztek ugyan, de nem nyertek felvételt egyetlen felsőoktatási intézménybe sem. Szintén lényeges, hogy csak egy intézménybe és egy képzésre lehet jelentkezni.

Az általános eljáráshoz hasonlóan a pótfelvételi eljárásban is kétféleképpen nyújtható be a jelentkezés:


elektronikusan, az e-felvételi felületén keresztül,

jelentkezési lap kitöltésével és postára adásával. Figyelem! A pótfelvételi eljárásra külön jelentkezési lap készült, amelyet a pótfelvételi képzéseket meghirdető felsőoktatási intézményekben, az Educatio Ügyfélszolgálatán és az Oktatási Hivatal Ügyfélszolgálatán lehet beszerezni. Korábbi felsőoktatási felvételi eljárások jelentkezési lapjai nem használhatók a jelentkezéshez.

A jelentkezéshez csatolni kell mindazokat a bizonyítvány- és oklevélmásolatokat, igazolásokat, amelyeket a felsőoktatási intézmények a Felsőoktatási felvételi tájékoztató - 2011. szeptemberben induló képzések c. kiadvány érettségizetteknek, illetve diplomásoknak szóló köteteiben megjelöltek, mint a jelentkezés elbírálásához, pontszámításhoz szükséges dokumentumot. Mindez megtalálható az Egyetemek, főiskolák menüpontban is.


Az elektronikusan jelentkezőknek a kitöltés után ki kell nyomtatniuk az ún. hitelesítő adatlapot, majd aláírva postázniuk, legkésőbb 2011. augusztus 11-ig. Hitelesíteni az Ügyfélkapun keresztül is lehet, ez esetben nincs szükség a hitelesítő adatlap visszaküldésére."



miért ne intézhetné -el holnap ? és miért téged kér meg, és miért nem lehet elérni ,ha egyszer saját érdeke a dolog ?


nem is értem..

2011. aug. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

"Az elektronikusan jelentkezőknek a kitöltés után ki kell nyomtatniuk az ún. hitelesítő adatlapot, majd aláírva postázniuk, legkésőbb 2011. augusztus 11-ig"


tehát aug. 11-ig kell postázni. akkor mi a gond ?

2011. aug. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
40%

Hát te nem vagy normális :D De most komolyan. Ennyire buta és tehetetlen emberek hogy járhatnak egyetemre?

Babám, én tavaly a határidő napján este tíz órakor(!) döntöttem el, hogy jelentkezem. Úgy, hogy NYARALTAM. Úgy telefonáltam egyik ismerősömnek este, hogy szaladjon hozzánk, kérje el az érettségim, bizonyítványaim, szkennelje és töltse fel. És ha hiszed, ha nem, sikerrel teljesítette a projektet, mert 23:58-kor véglegesíteni tudtam a jelentkezésemet.


A jelentkezési határidő augusztus 9. eddig kell feltölteni a dokumentumokat (szkennelt érettségi 1 oldal, szkennelt középsulis bizonyítvány 2-6 oldal, marha nagy feladat).

És ha nem ügyfélkapun hitelesít, akkor augusztus 11-ig kell postázni a regisztrációs lapot, amit a felviről nyomtat ki.

Az egész jelentkezés nincs kb. 10 perces művelet. De lehet, hogy sokat is mondtam.


Úgyhogy ne gyere ezzel, hogy jaj szegény már lekésett róla. Le a nagy ló.aszt. Max. te nem akarod, hogy oda járjon? :D:D

Az utalásnak is elég, ha jövő héten beér. Én kb. 1 hét késéssel utaltam, és senki nem mondta, hogy ez baj lett volna :)

De akár bankkártyával is fizethet, azt azonnal el tudja intézni. Ha ügyfélkapuja is van a csajnak, akkor pedig postázni sem kell. De akár még holnap délelőtt is tud ügyfélkaput nyitni bármelyik okmányirodában vagy kormányablaknál...


Szóval ha nem vagy képes elintézni, hogy az ismerősöd a pótfelvételi eljárásban részt vegyen, akkor egy életképtelen személy vagy, nem egyetemre való.

2011. aug. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
68%
17:56 te vagy a buta és tehetetlen, mert te még magadnak se tudtad elintézni, csak mást ugráltatni magad ehlyett -.-" és még te magyarázol itt
2011. aug. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
46%
Hú de pofán vágnám a kérdezőt. De most komolyan. Hogy lehet valaki ennyire tehetetlen és élhetetlen? Még akkor sem lenne késő, ha ma lenne a jelentkezési határidő.
2011. aug. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!