Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fogyatékosságért mennyi plusz...

Fogyatékosságért mennyi plusz felvételi pont adható?

Figyelt kérdés
Kiskoromban majdnem lebénultam, de egy műtét következtében (achilles in műtét) szerencsére tudok járni és meg se látszik, hogy bármi probléma lenne, viszont az orvosok ugyan úgy testi fogyatékosságként könyvelték el, kontrollon is voltam most nyáron és még mindig jár a felemelt családi pótlék, valamint testnevelésből is részleges felmentésem van, amióta az eszemet tudom. Ilyen esetben is jár a többletpont? És ha igen, mennyi? Köszönöm a válaszokat előre is (:
2011. aug. 14. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Erre nem jár, max tesi alól kapsz majd felmentés.
2011. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de emiatt ingyenes tanknyveket is kapok + 90%-os utazási kártyát.
2011. aug. 14. 14:13
 3/4 anonim ***** válasza:
nem kapsz pluszpontot. nekem gerincferdülésem van, fel vagyok mentve tesiből (gyógytesire kell járnom), van 90%-os kedvezményem tömegközlekedésre, mégse fogok pluszpontot kapni. és ez így van rendjén. ne azért kerüljön be valaki a felsőoktatásba, mert testi vagy szellemi fogyatékossága van.
2011. aug. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, de aki pl fogyatékos, az még erre is kapjon pluszpontot? akár szellemi, akár testi, oké, sajnálok minden egyes fogyatékkal élőt, mert sokat láttam, de pl az a pluszpont annyit jelent, hogy egy olyan ember, aki végigtanulta az életét, lemarad egy szakról, mert egy olyan, aki csak úgy kap 40 pontot elékerül...


Felvi szerint a fogyatékossággal élők 40 pontot kapnak, nem tudom, mire vonatkozik


Remélem nem sértődtél meg a válaszomon, nem akartalak megbántani, csak nézd más szemszögéből. Én pl. a tudásomért kaptam minden egyes pontot, és be is kerültem, büszke vagyok magamra :)

2011. aug. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!