Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha angolul mesélek vmit, pl,...

Ha angolul mesélek vmit, pl, hogy mit csináltam a nyáron, mikor voltam utoljára beteg, azt present perfect-ben kell?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal mesélésnél past simple.
2011. aug. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, rosszul értelek, de mivel azt meséled el, hogy mi történt a múltban, ezért sima múltidő.
2011. aug. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, de nem feltétlen az a lényeg, hogy akkor épp mit csináltam (nincs időpont sem) csak hogy merre jártam a nyáron.
2011. aug. 18. 13:22
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Ha most, még a nyáron összefutsz pár haverral, és elmeséled, miket csináltál ezidáig, akkor jó a present perfect, mivel még most is nyár van, tehát a "voltam strandon" nem feltétlen múlt idő, mert még lehet, hogy mész jövő héten is.

De ha elkezdődik a suli, és megkérdezik, hogy telt a nyarad, akkor akár van benne időpont, akár nincs, az sima múlt idő, mivel már lezárult, vége, semmi kihatással nincs a jelenre.

2011. aug. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!