Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tantárgyakat részesíten...

Milyen tantárgyakat részesítenek előnyben az orvosihoz?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
biosz,kémia
2009. ápr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi :)
2009. ápr. 16. 17:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A felvételihez az én időmben fizika kellett (Pestre) meg biosz, de nem árt, ha tudod a kémiát is, mert azt elég keményen nyomatják első 2 évben.
2009. ápr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
választhatsz, h fizika vagy kémia, és plusz biológia
2009. ápr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 4 kötelező érettségi tárgy mellé (Matek, Magyar, Történelem, Nyelv) kötelező a BIOLÓGIA emelt vagy középszinten és választhatod a KÉMIÁT emelt / középszinz VAGY a FIZIKÁT emelt vagy középszinten.

Mindenképpen 6 tárgyból kell érettségit tenned. A biológia kötelező, ezt nagyon nézik és mellé a kémiát vagy a fizikát (függ melyiket választod)

remélem tiszta :)

2009. ápr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók már elmondták miből válogathatsz. De hozzátenném, h általában a kémiát ajánlják, mert az egyetemi anyag a gimisre épül. Fizikának meg köze nincsen hozzá... (Mondom ezt úgy, hogy fizikából érettségizek és orvosira készülök:D). Olyat is hallottam, orvosistól, h a legjobb párosítás a kémia emelt, biosz közép. Legalábbis ha azt nézzük, mi lesz ha felvettek... De ahhoz h egyáltalán felvegyenek, úgy válaszd a tantárgyakat ahogy neked legkönnyebb, és legjobbra meg tudod írni az érettségit.

Hozzáteszem, be akarják vezetni h orvosira kötelező lesz a biológia és kémia/fizika EMELT szintű érettségi:S

2009. ápr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szóval mindkét tárgyból emelt (előző)
2009. ápr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm mindenkinek =)
2009. ápr. 17. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!