Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kéne ehhez tanulnom?

Hogyan kéne ehhez tanulnom?

Figyelt kérdés

nagyon érdekel a koreai nyelv, a koreai kultúra, szeretem a zenéiket a sorozatokat(drámákat). hallottam hogy az ELTE budapest legerősebb egyeteme, viszont ott van koreai nyelvtanulásra lehetőség. most kezdem a gimit, ( ez sima gimnázium fő nyelv angol, 2. nyelvként felveszem a németet ( ez nem kéttan nyelvű suli). soha nem voltam kitűnő, de általánosban 4,5 nél soha nem volt rosszabb az átlagom.

tehát jó tanuló vagyok. tudom hogy még kb 4-5 év múlva várna rám ez a döntés, de egyenlőre ez érdekel. mennyire kell jól tanulnom hogy majd annyira "okos" legyek hogy legyen esélyem bekerülni? tudom hogy sokan a középsulit lazán veszik tesóm is itt rontotta el a jegyeit, és vannak ismerőseink akik szintén itt romlottak le, és a szüleim mindig mondják hogy ott is ugyanolyan jól kell tanulni, és tisztában vagyok ezzel, mert ha most elrontom később tuti megbánom. szóval kb milyen átlag az amit ott elvárnak? voltam már 4,8 4,6 4,5 is

14/L


2011. aug. 23. 16:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Az átlag nem számít annyira, inkább az érettségi. Jegyekből a 11.-es, 12.-es számít, abból is a matek, magyar, töri, egy idegen nyelv és egy természettudományos tárgy.

Erre a szakra elég magas a ponthatár, mivel elég népszerű, szóval minél jobban kell tanulnod, de a lényeg tényleg az érettségi, a pontok nagy része azon múlik. Ha jól látom, magyar vagy töri és valamilyen nyelv kell oda, szóval ezekre gyúrj majd rá.

Bár szerintem addig úgyis változik még az érdeklődésed. :)

2011. aug. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
persze köszi!:)
2011. aug. 24. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!