Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szociális ösztöndíjhoz gyógysz...

Szociális ösztöndíjhoz gyógyszerköltség?

Figyelt kérdés
Levelezős fősulira járok, nagymamám ápolom, és kapok az államtól ápolási díjat. Sajnos nem elég, hogy a tandíjat ki tudjam fizetni, de diákhitelhez sem akarok folyamodni. Van a suliban most olyan lehetőség, hogy szociális alapon jár ösztöndíj, és az ápolási díj pont bele tartozik, hogy megkaphassam. Ki is nyomtattam a a papírt, el is kezdtem kitölteni, de a végén oda van írva, mit kell csatolni, és ott van a gyógyszerköltség. Felhívtam a TO-t, de ott azt mondták nem tudnak segíteni (vagy nem akartak), hívjam HÖK-öt. Felhívtam, ott elordítottak, hogy le van írva minden, de nincs. Mellékeljem a havi gyógyszertári blokkokat??? Felháborító, ha van egy lehetőség, amit ki szeretnék használni, nincs hozzá egy részletes tájékoztató.
2011. aug. 24. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem háziorvosi és/vagy szakorvosi igazolás az általa/általuk felírt gyógyszerekről. Plusz azokról a blokkok.
2011. aug. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Háziorvos már kitöltötte a a papírt, kódokkal, betegségekkel együtt. De ő is mondta, hogy elég sűrűn változnak az árak+nem igazán szoktam eltenni... :/ :/
2011. aug. 24. 16:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Levelezőn nem szokott járni szoctám, de ha vmiért mégis.

Én legutóbb azt csináltam, hogy kértem a háziorvosnál egy listát a szedett gyógyszerekről, aláírták, lepecsételték. Majd ezt a papírt bevittem egy gyógyszertárba, hogy szoctámhoz kellene havi gyógyszerköltség, és írják rá az árakat. Mindegyik mellé tételesen odaírták, végén aláírás, pecsét. A HÖKnél azt mondták, ez így teljesen jó. (mert a TOnak valóban semmi köze a szoctám és társaihoz..)

2011. aug. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, levelezőn nem szokott járni, de most aug. 8án adták ki a legújabb, módosított hallgatói juttatásokat, és benne van.

Akkor holnap elmegyek, és megpróbálom, remélem sikerül is. :)

2011. aug. 24. 19:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Nem akarok hülye elméleteket gyártani, de azt mondod, hogy új szabály alapján mostantól levelezősök is igényelhetnek szoctámot, vagy ez csak a te sulidban vmi különleges alkalom?:) (bocs, ha hülyeséget kérdezek:))

2011. aug. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mindenhol vagy, csak néhány helyen. Az biztos, hogy mostantól igen, mert tavaly még nem adhattam be, pont a levelező miatt. Most is csak azért néztem meg az új szabályzatot, mert barátnőm most kezdi a sulit, és ő már megigényelte levelezőn. Gyors kaptam én is az alkalmon. :) Szerintem nézz utána, nem hiszem, hogy csak nálunk módosítottak.
2011. aug. 25. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!