Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki többször...

Van itt olyan, aki többször váltott szakot az egyetemen? Mondjuk 2x-3x?

Figyelt kérdés
Én már 2x kezdtem el 2 különböző szakot, de egyik sem jött be igazán, és most teljesen magam alatt vagyok, nem tudom, hogy mit kezdjek az életemmel, merre vegyem az irányt. A szüleim is eléggé dühösek rám, minden nap ordítoznak velem, hogy milyen kis haszontalan szar vagyok, ami még ront a helyzeten. Csak szeretném tudni, hogy te hogyan kezelted ezt a helyzetet!?
2011. aug. 25. 23:25
 1/10 reptoid ***** válasza:
51%

Én beveszem a leszarom tablettát. Szerencsére az én szüleim nem voltak ilyen téren problémásak, inkább a rokonság, de őket meg aztán tényleg lesz@rtam magasról. Csak csámcsogni tudnak mindenen, meg hüledezni, ha egy nehéz szakot választok... Hogy húú, de hát az nehéz!!! - mondták az orvosira. Aztán már csak a 4. évemet kezdem el ott szeptemberben... Jó, mert sokszor ez is hajt, hogy majd gúnyosan rájuk vigyoroghassak.

Egyébként most sem érzem azt, hogy révbe értem volna, szívem szerint váltanék újra, de most már tényleg le kellene tenni valamit az asztalra :D

2011. aug. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Orvosi előtt milyen szakon voltál, első válaszoló?

Illetve milyen feltételekkel vettek át? Mennyi pontod volt?Érettségik, nyelvvizsga?

2011. aug. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Én most váltanék harmadszor. 2 évet jártam kommunikáció & média szakra de utáltam és rájöttem h semmire nem jó ezért elhanyagoltam. A szüleim nem engedték h ott hagyjam, ezért nyáron jött a levél h áttettek költségtérítésesre. Nagyon kiakadtak, persze nem folytathattam. Azóta is hallgatom h többmilliót rámköltöttek :/

Aztán pótfelvételiztem egy másik szakra, amit szintén nem szeretek, arra is ők beszéltek rá.

Idén ismét jelentkeztem végre egy olyanra amire mindig is vágytam, de oda meg nem tudom h felvettek-e, mert rosszul számolták össze a pontjaimat, a fellebbezésemre nem akarnak válaszolni. Egyébként én is leszarom h mit mondanak, csak az bánt h 21 éves vagyok, a volt oszttársaim lassan lediplomáznak én pedig azt sem tudom h mi lesz velem 1 hét múlva :S

2011. aug. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 reptoid ***** válasza:
76%

23:56

voltam bme-s építős illetve vik-es is. Feltételek? Újra kellett érettségiznem és kész.

Pontom az volt bőven, a bme-re nem kellett sok pont, az újra érettségikre pedig megedzett a 2 év műszaki... Onnan már nem adta fel egy közéiskolás biosz tananyag :D

egy angol francia nyelvvizsga páros volt még a tarsolyban útravalónak.


Legszívesebben most elmennék töriszakra egyébként.

2011. aug. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 38%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:39


Sorstársam! Látom téged is mindig az érdekel, amit épp nem tanulsz :D

2011. aug. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
én kezdtem vegyészmérnökként, itt a suli nem tetszett. majd átmentem matek szakra, de rájöttem, hogy a matematikus diploma semmit sem ér. most ismét újrafelvételiztem kémia szakra. így nem is veszítettem sok időt, mert egy csomó tárgyat elfogadtathatok az előző szakokból. :-)
2011. aug. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Én most pótfelvételiztem de már most tudom h az 1. félév után átmegyek másikra..

csak még azt nem tudom hogy

2011. aug. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"...én kezdtem vegyészmérnökként, itt a suli nem tetszett. majd átmentem matek szakra, de rájöttem, hogy a matematikus diploma semmit sem ér."


Azért ezzel erősen nem értek egyet... Kicsit bővebben kifejtenéd a tapasztalataidat? (Hol, melyik egyetemen , stb.)


Hálás lennék.


Előre is köszi.

2011. aug. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
07:30 vagyok: mit kellene részletesebben kifejtenem? a matematikusi diploma mesterképzés nélkül semmit sem ér. nézd csak meg az álláshirdetéseket. na persze, ha jó mestert is elvégzel utána, akkor már más a helyzet természetesen. de alapdiplomával semmit se lehet kezdeni. míg vegyészként bőven el lehet lenni.
2011. aug. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jah, hogy úgy érted hogy msc nélkül. Úgy persze hogy nem ér semmit.
2011. aug. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!