Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anglisztika vagy néderlandiszt...

Anglisztika vagy néderlandisztika?

Figyelt kérdés
pro és kontrákat várok, nem csak, hogy melyiket választanád, köszi
2011. aug. 26. 15:54
1 2
 1/11 anonim válasza:
55%
Szerintem egyiket sem, inkább tanulj egy olyan nyelvet amit kevesen beszélnek, jobban el tudsz majd vele helyezkedni. Sok ismerősöm végzett az említett szakokon, a szakmájában egyik sem tudott elhelyezkedni vele.
2011. aug. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Néderlandisztika.Két erős nyelvet kombinálnék.

Anglisztika minek?Nincs még elég munkanélküli angoltanár?

2011. aug. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

utóbbinak köszönöm! azaz igazság nem vagyok tisztában vele, hogy menniyre telítet az "angoltanár" szakma mondjuk

az elsőnek: a néderlandisztikát nem beszélnek kevesen? össz-vissz 3 iskolában tanítják az országban, ki tudnád fejteni, hogy miért nincs esélyem vele?

2011. aug. 26. 19:10
 4/11 A kérdező kommentje:
Most olvastam vissza milyen kusza választ írtam, ha valamit túl érthetetlenül fogalmaztam azért bocsánat.
2011. aug. 26. 19:11
 5/11 anonim válasza:

Holland nyelvvel nem nagyon tudnak elhelyezkedni, mert a hollandok nagy része jól beszél angolul (filmeket pl. nem szinkronizálják náluk), jobban, mint ahogy ő meg tudott tanulni hollandul, így nem nagyon kell tolmács nekik. Abból kifolyólag pedig, hogy annyira nem gyakori nyelv, iskolába se nagyon tudsz vele elmenni tanárnak, valamint magántanárként sem olyan keresett. Maximum olyan holland cégnél van esély aminek itt van valami leányvállalata. Legalábbis ismerőseim elhelyezkedése alapján én ezt látom.


Angoltanárból pedig túlképzés van, szinte lehetetlen vele elhelyezkedni.

2011. aug. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
f.aszanalisztika:D
2011. aug. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 ausonia ***** válasza:
100%

a néderlandisztika nem nyelv :)

de szerintem megéri tanulni amúgy,barátnőm oda jár, még nem is végzett, de már van állása,azért kapta,mert beszél hollandul.sok helyre kell, és lehet nem árt párosítani az angollal, mert kint is keresnek angoltanárokat.vagy hollandot is lehet tanítani odakint.ne szorítsuk már magunkat az ország keretei közé,elvégre nyelvet azért (is) tanul az ember, hogy kilásson a határon túlra is.hollandia kedves kis hely,és ott is lehet tanítani, dolgozni stb.

2011. aug. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

jajj igen, tudom, hogy nem nyelv, hanem szakirány nem is értem miért írok/mondok ma ennyi hülyeséget.

Mindenkinek köszönöm a válaszát és latba vetem őket majd a döntésemben!

2011. aug. 26. 21:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Tanuld meg a KÍNAI nyelvet vagy az OROSZT!Biztos hogy lenne vele állásod tolmácsként vagy szakfordítóként.
2011. aug. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én 19:32-vel értek egyet. A hollandok tényleg beszélnek angolul. Ami nem azt jelenti, hogy hollandul beszélni/tanulni felesleges, csak kevésbé LEHET kifizetődő, mint egy olyan ország nyelvét/kultúráját tanulni ami kevésbé kétnyelvű. Oroszra vagy japánra szavazok egyébként. Félelmetesnek tűnő nyelvek, de nem megtanulhatatlan, és a japánul beszélők még annyira sem ölik egymást az álláslehetőségekért itt Magyarországon, mint a hollandul beszélők. Arról nem is beszélve, hogy ha angolul is beszélsz (azért azt mindenekelőtt illik) simán kimehetsz tanárnak.


Mindenesetre ha csak a kettőből választhatunk, akkor egyértelműen néderlandisztika. Angoltanárból tényleg sok van, iskolákba nem kellenek, piaci rés alig van.

2011. aug. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!