Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A jogi végzettség milyen...

A jogi végzettség milyen szakmákhoz jó ugródeszka?

Figyelt kérdés

tündérlány 17 szerint (egy másik kérdésnél írta) "A jogi végzetség nagyon sok szakmához nagyon jó ugródeszka."

Nekem csak 5 jut eszembe : ügyvéd, ügyész, bíró, jogtanácsos, politikus.

Mik vannak még?


2009. ápr. 17. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
jogi tanácsadó, jegyző...stb. Nekem sem jut hírtelen kapásból eszembe sok, mert nem jogi pályán vagyok, de tuti van még nagyon sok közalkalmazotti állás, amikhez jogi végzettséget kérnek.
2009. ápr. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Tündérlány írt valamit, hogy írjon valamit. :) Semmit nem lehet kezdeni egy jogi végzettséggel, ha nincs mázlid vagy kapcsolatod, vagy különleges képességed.
2009. ápr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
77%

Jogász vagyok, tapasztalatból mondom, hogy nagyon is sokat lehet kezdeni a jogi diplomával. A rinyálás és a panaszáradat abból ered, hogy ha valaki egy jogi karra felvételizik, akkor elképzeli előtte és az egyetemi évei alatt is, hogy ő sikeres bíró, ügyész, ügyvéd lesz. De ezek a pályák valóban telítettek és nem garantált a siker. Ha nem így sikerül a karrier rögtön a diplomaszerzés után, jön a hidegzuhany és a csalódás. Azt is szem előtt kell tartani, hogy egy jogász nem csak ebből élhet. Akinek más pálya csalódást okozna, ne is jelentkezzen jogász szakra.


Szóval ez egy igazi jolly joker diploma, bárhol hasznát lehet venni: a felsoroltakon kívül pénzügyi területen, a bankszektorban, alapítványoknál, civil szervezeteknél, önkormányzatoknál, szerte a közigazgatásban, állami szerveknél, hatóságoknál, minisztériumokban stb.

2009. ápr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

04-18 12:49!!

Igazad van, de azt nem értem, hogy a sok "...." ember minek rinyál, meg veszi el az ember kedvét, hogy minek tanulj, akkor is csöves maradsz, mert a jogi diploma semmit sem ér....

Sztem ezeket nem jogi hallgatók, és még csak nem is jogászok mondják!!!

Én még nem láttam olyan jogászt, aki ne tudott volna elhelyezkedni, akárhol, jogi osztályon, ügyvédi irodában, bárhol.... Ha meg van elég tapasztalat, kezdődhet az egyéni vállalkozó kiváltása, és magán praxisba lehet kezdeni, vagy nem látom jól??

23/L jogász szeretnék lenni.

2009. júl. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!