Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kozma Sándor Tudományos...

Kozma Sándor Tudományos Pályázat. Bővebben?

Figyelt kérdés
Elsősorban egyéni tapasztalatok érdekelnének! Illetve hogy a pályázati munkában az egyéni véleményt/hozzáállást értékelik jobban a pályázat elbírálói, vagy a kutatómunkát?
2011. aug. 28. 18:11
 1/3 anonim válasza:
100%

Szia!


Kétszer írtam pályamunkát a pályázatra, s mindkétszer helyezést értem el. A kutatómunka is fontos részét képezheti a pályázat elkészítésének, de ezt elsősorban a téma befolyásolja, mert egyes témakörök még nem rendelkeznek komolyabb jogirodalmi háttérrel, így ezeknél a saját vélemény, összefüggések meglátása, értelmezése az elsődleges. Ettől függetlenül szerintem minden témában fontos szerepet tölt be a saját vélemény, mert a pályázat célja nem az, hogy a szerző összegezze más szerzők munkáit, hanem valamilyen új aspektusból világítson meg egy-egy kérdést, s felvessen esetlegesen olyan nézőpontokat is, amelyek eddig háttérbe kerültek.

Amennyire tudom nagyon szigorú szabályok szerint bírálják el, sok kritériumnak meg kell feleni, de gondolom a tartalom képezi az elsődleges elbírálási szempontot.

Amennyire hallottam, a verseny mindig igen szoros, de mindenképpen érdemes dolgozni vele, mert nívós pályázatról beszélünk, és persze az sem rossz érzés, ha a Legfőbb Ügyésztől vehetsz át elismerést! A pályadíjak kiosztására ugyanis mindig az Ügyészség Napján kerül sor, sok más ügyészi elismerés átadása mellett. ;) Sok sikert hozzá!

2011. okt. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Még annyit megmondanál nekem, hogy milyen időközönként hirdetik meg ezt a pályázatot? Mert keresgéltem interneten, de ez évre vonatkozóan még nem találtam semmi érdemlegeset!

2011. okt. 29. 13:15
 3/3 anonim válasza:
Szia! Minden évben meghirdetik, október környékén, tehát a 2012-es már biztosan fent van a neten! Legfőbb Ügyészség honlapján megtalálod! Jó munkát kívánok! :)
2011. dec. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!