Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek hol lenne érdemes...

Szerintetek hol lenne érdemes továbbtanulnom felsőoktatásban? (infó lent)

Figyelt kérdés

Tehát most kezdem a 12. évfolyamot a középiskolában, 5 évfolyamos, így még van 2 évem, de már kezdek gondolkodni, hogy hol tanulhatnék tovább. A kérdésem az lenne, hogy egy pár infó alapján tudnátok-e valamilyen pályát ajánlani? :)

Most két évig informatikát (programozást) fogok tanulni főleg, de nem szeretnék kimondottan informatikus lenni...

Amit nem szeretek, az a matek, fizika, földrajz, közgazdaságtan. Az alapokkal mindhárom tantárgy esetében elvagyok, de a bonyolultabb részeket nem értem, vagy csak nem szeretnék vele nagyon foglalkozni a továbbiakban, mert utálom. Persze, ezek közül van, amit szinte bárhol kell tanulni, de ezekkel aztán tényleg nem szeretnék kiemelten foglalkozni. :D

Olyan munkát szeretnék majd, ami változatos, nem monoton, és meg lehet belőle élni (nem akarom feltétlenül halálra keresni magam, de a fizetés is egy szempont)

Eddig gondoltam arra, hogy elmegyek mérnök-informatikus szakra, de ott nagyon sok a matek, és az elmélet... Inkább gyakorlatias ember vagyok. Aztán gondoltam a rendőrtiszti főiskolára, az nagyon tetszik, csak oda állítólag rettenetesen nehéz bejutni protekció nélkül...

Az iskola helye nem olyan fontos... legjobb lenne Győr vagy Budapest, de ha máshol tudtok jó helyet, azt is írhatjátok... azon is gondolkoztam, hogy suli után kiköltözök külföldre, (angol nyelvterület) így külföldi tapasztalatok is jöhetnek.

Angolul beszélek, középfokú nyelvvizsgám van, és készülök a felsőfokúra. Idén fogok elkezdeni oroszt tanulni, ha minden jól megy.

Ezek alapján tudnátok ajánlani valamit? Akár foglalkozást, akár főiskolát/egyetemet? Bármilyen tippet megköszönnék! :)

17 éves lány.


2011. aug. 31. 14:11
 1/3 anonim válasza:
médiára gondoltál már? ahhoz is kell informatika, de nem azon van a hangsúly, nem kellenek a felsorolt tárgyak, nem monoton, gyakorlatias, nyelv is kell hozzá és a fizetés sem rossz. bár nem tudom, hogy mihez van érzéked... írtad a rendőrtisztit, hogy tetszik, de ha az nem jön össze, akkor a mentőtisztin is elég kemény állítólag a kiképzés. az is változatos, gyakorlatias és jó a fizetés, viszont ahhoz se nyelv, sem informatika nem kell. jó lenne tudni, hogy mihez van érzéked, mert így elég nehéz megmondani... én csináltam felvi.hu-n teszteket, amik szerintem teljesen korrektek, én most azt is fogom tanulni, amit javasolt. egyébként meg ráérsz még eldönteni, meg szerintem fogsz is még variálni, az én végleges döntésem is csak utolsó év decemberében született meg.
2011. aug. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi! Médiára is gondoltam már, az iskolában pl. én szoktam néha fotózni-videózni eseményeket, az iskolaújságot is én szerkesztem, és cikkeket írok, nagyon szeretem csinálni. Ilyesmikhez van érzékem, legalábbis szerintem. :)

Hű majd akkor én is nézek teszteket. :)

Köszönöm. :)

2011. szept. 1. 12:01
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, de nagyon érdekel a pszichológia, csillagászat, és mindenféle tudományos kísérletek, felfedezések. :D Nagyon jó lenne ilyesmiket tanulni, csak nem tudom, ilyen irányokban találnék-e munkát.
2011. szept. 1. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!