Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BA alapszakos bölcsész diplomá...

BA alapszakos bölcsész diplomával lehet tanítani?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki még be sem fejezte a BA-t, de már tanítani fog szeptembertől.

Aki ismeri a Bologna rendszert az tudja, hogy konkrét tanítási gyakorlat csak mesterképzésen van ami fél évet foglal magába.


2011. aug. 31. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
nyelvszakos? mert akkor elképzelhetőnek tartom, hogy egy nyelviskola felveszi magához.
2011. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ismerős, rokon van a családnál akkor semmi sem lehetetlen itt...

Egyébként taníthat sutyiban egy kis faluban általános iskolában, vagy gimiben, de csak óraadóként. (És úgy hogy nagyon ne hangoztassa, hogy tanít, mert könnyen kiteszik az iskolából a szűrét.) Szóval csak fű alatt taníthat...

Hivatalosan csak MA tanári képzés után lehet tanítani felső tagozaton, vagy gimnáziumban a mostani képzés szerint.

2011. aug. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bizony, bizony általános iskolában fog tanítani, egyébként igen nyelvszakos és már képzési időn túli.
2011. aug. 31. 16:45
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
PTE-re jár?
2011. aug. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Itt nem arról van szó, hogy hova jár szerintem nem ő az egyedüli eset, hanem arról, hogy nem ismeri a tanítás módszertanát, ami szükséges a tanításhoz, így a gyerekek nem biztos, hogy jó alapokat kapnak.

Bár lehet, hogy jól fogja csinálni és egy istenáldotta tehetség. Elég nagy lutri.

2011. aug. 31. 16:55
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem azért kérdeztem, ha nem akarod ne áruld el, én PTE-s vagyok, és ismerek egy srácot, aki 2 évvel felettem jár, és neki sincs még BA-s diplomája, de most ősztől fog tanítani egy általános iskolában. Egyébként értem amit mondasz, nem tudom mennyire tudja majd hazékonyan csinálni, hát 50-50 lesz.
2011. aug. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak tudod ezzel az a baj, hogy van nekem tőle tehetségesebb ismerősöm is aki osztatlan képzésben szerezte a diplomáját időre és még sem tud tanárként elhelyezkedni.
2011. aug. 31. 17:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze értelek, de ez már szerintem abszolút a kapcsolatokon múlik, mert ha most szakmai szemmel néznénk akkor egyértelműen a Te ismerősöd lenne alkalmasabb erre a szerepre, de ugye ez nemcsak a tanári állásoknál, hanem rengeteg mindennél így működik, egyébként én a srácot nem ismerem közelről,köszönőviszonyban vagyunk ennyi, de tuti benyomták őt oda, abba az iskolába, ez másképp nem megy, hosz neki még papírja sincs.
2011. aug. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Abszolút igazad van! Itt tényleg minden a kapcsolatokon múlik...

Hacsak nem orvos az illető...

2011. aug. 31. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!