Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meg lehet változtatni főiskolá...

Eszternagy kérdése:

Meg lehet változtatni főiskolán az órarendemet ETR rendszerben?

Figyelt kérdés
Első éves leszek és szörnyű, ahogy beosztották az óráimat. Hétfőtől szerdáig 12 órán át egy óra szünettel órák, csütörtökön meg délelőtt és csütörtök délután meg pénteken semmi. Szerintem ez nem normális dolog. Mellesleg vannak olyan óráim is, ahol teljesen ütközik a kötelező és a szabadon választható órám. Most mit csináljak?
2011. szept. 1. 09:22
 1/7 tetro ***** válasza:
talán ha elárulnád melyik iskola... de több helyen az elsősöknek nem lehet felvenni össze-vissza órákat, hanem vagy megszabják mit vegyenek fel, vagy eleve csak egy opció van. ergo ne válogass szabadon, majd megteszed a harmadik fél évben.
2011. szept. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kötelező óráiddal nem tudsz mit tenni, arra be kell járnod és kész. Ilyenkor a szabadon választhatót kell sajnos leadni, majd felveszed következő félévben, ha akkor nem ütközik.

Egyébként hidd el, nem olyan rossz ez az órarend. Gyakorlatilag azt jelenti, hogy a heted fele teljesen szabad.


Mindenesetre ha átvariálod, az a lényeg, hogy a kötelezőket mind vedd föl, mert ha valamit nem végzel el, akkor csúszhatsz az egyetem befejezésével. Igazából módosítani a szabadon választhatókon érdemes.

2011. szept. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nálunk a Corvin lehetett az első perctől

persze volt sablon, de ettől el lehetett térni

2011. szept. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Miért ne lehetne módosítani? Amíg nins határidő, azt csinálsz, amit akarsz. Van a mintatanterv, amit gyakorlatilag senki nem követ a második félévtől kezdve.

Na meg, van a józan ész, aminek ilyenkor életbe kellene lépnie. Az ember nem vesz fel 2 olyan órát, ami ütközik egymással. Vagy keres másik irőpontot - ha gyakorlat -, vagy elkezd üzletelni az időpontjaival, aztán vagy szerencséje lesz, vagy nem. Esélyed gyakorlatilag nincs áttenni a gyakhelyeket, mert mostanra valószínűleg mind tele van, ha muszáj váltanod, első héten rohangálhatsz a gyakvezetők után kurzusfelvételi lappal.

Második félévre megtanulod, mit hogyan, az első mindenkinek szívás.

2011. szept. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A Kaposvári Egyetemen vagyok, óvodapedagógus szakon. Még nincs nyelvvizsgám és emiatt sok szabadon választható tárgyat vettem fel (főleg nyelvi órákat), hogy ne kelljen több tízezret kifizetnem a nyelviskolára, amikor van az egyetemen nyelvoktatás ingyen. Ezért lett olyan sok órám. Azt hiszem, akkor az ütköző szabadon választható tárgyamat (az szerencsére nem nyelv, hanem kórusének-2 kredites) muszály lesz leadnom.
2011. szept. 1. 11:23
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy az egyetem fórumán a kérdésemre annyit válaszoltak, hogy nem tudom mozgatni az órákat.
2011. szept. 1. 11:25
 7/7 tetro ***** válasza:
akkor ennyi.
2011. szept. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!