Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2 hét múlva leszek 18 éves....

2 hét múlva leszek 18 éves. Kérdés: Kell-e matrica a diákomra? Ha igen, mikortól?

Figyelt kérdés
Középiskolai tanuló vagyok.
2011. szept. 1. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
nem hiszem nekem 2001-től nincs felrakva új matrica
2011. szept. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
14%
a matricával érvényes a diák te marha nem kortól függ!
2011. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
18 éves kor alatt nem kötelező a matrica, mert amúgy is tanköteles mindenki. Marha meg a jó édes anyád, aki megfialt!
2011. szept. 1. 18:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Így van ahogy írod,a matrica bizony kortól függ. Én áprilisban töltöttem be a 18-at ezért év elején azt mondták hogy nem kell rá matrica mert annak az évnek a végéig vagyok tanköteles amelyikben betöltöm a 18-at. Nekem szerencsére sosa nézték hogy van-e matrica vagy nem de egyik osztálytársam (aki májusban töltötte a 18-at) meg akarták büntetni még télen mert nem volt matrica a diákján és azt mondták nem érdekli őket hogy melyik évben tölti a 18-at.

Szóval hogy a kérdésedre is válaszoljak: Elvileg nem kell a diákodra matrica mert ahogy írtam annak a tanévnek a végéig tanköteles vagy amelyikben betöltöd a 18-at,szóval a 2011-12-es tanév végéig suliba kell járnod mindenképp.

2011. szept. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ne hallgass rájuk. én aug 31-én töltöttem a 18-at, nekem is kell matrica, mivel csak 18 éves korodig vagy tankötelezett. utána már nem érdekli az embereket, h iskolába jársz-e, kell a matrica. nálunk is most a fél osztály matrica után kuncsorog. amíg nem kapsz, addig kérhetsz egy iskolalátogatásit, ami jó addig, amíg nem kapsz matricát.
2011. szept. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Öntsünk tiszta vizet a pohárba:

Ha szeptember 1-ig nem töltöd be a 18-at, akkor az adott tanévre NEM kell érvényesítő matrica. Olyan, mintha az igazolványod érvényesítve lenne, így szokásosan érvényes a következő tanév október 31-ig. (Persze ha még annak a tanévnek a kezdetére sem töltötted be a 18-at, akkor továbbra is érvényes, és így tovább ez a gondolatmenet.)


Konkrétan a kérdésre válaszolva:

Te nem töltötted be idén szeptember 1. előtt a 18-at, így az igazolványod matrica nélkül érvényes 2012. október 31-ig. Tovább matrica nélkül már nem, mert ugye 2 hét múlva betöltöd a 18-at. Viszont valószínűleg 2012. október 31. után már nem fogsz középiskolába járni, így erre az igazolványra nem is fogsz soha matricát kapni.


Amúgy valószínűleg nem is kapnál matricát, még ha kérnél, akkor sem, mert ezeket a szabályokat az iskolákban tudják. És elég szigorúan be kell számolniuk a kiadott matricákról.


Amúgy üzletelni is nehéz vele, mert matricát önmagában nem lehet kiadni, fel kell ragasztani, egyben leszedni meg szinte lehetelne, na meg rajta van az intézményazonosító, meg egész más, mint a felsőoktatási. Szóval elég könnyű bebukni vele, és az egy szép kis okirat-hamisítás.

2011. szept. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ma 19:40

Olvasd el Te is az előző választ!

Mivel 31-én töltötted be a 18-at, így neked valóban kell már matrica erre az évre. Viszont az előző évi "képzeletbeli matrica" még így is érvényes idén október 31-ig, szóval annyira nem kell kuncsorogni, meg iskolalátogatásival szaladgálni, majd csak november 1-től van para.

2011. szept. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!