Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ELTE-nek milyen kollégiumai...

Petrus (: kérdése:

Az ELTE-nek milyen kollégiumai vannak? Mennyire nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős, és az ELTE-TÓK karára szeretnék bekerülni :)

Milyen kollégiumok vannak? (én egyet találtam, ELTE Kőrösi Csoma Sándor Kollégium) Mennyire nehéz bekerülni, illetve hány pont kell hozzá? Hány kollégiumba kell jelentkezni, ill ez is fizetős, mint az egyetemi jelentkezés?

Mit érdemes így előre tudni a kollégiumokról?


elnézést a sok kérdésért, a válaszokat pedig nagyon szépen köszönöm!!


2011. szept. 1. 21:49
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]

Itt minden információt megtalálsz a kollégiumokról.


Nos, magában az, hogy valaki messze lakik, nem sokat számít. Ha egy háztartáson belül kevés a kereső és igencsak rosszul álltok anyagilag, ráadásul ramaty a család helyzete (válás, árvaság stb.) és messze is laksz - akkor nagy esélyes, hogy kapsz helyet.

De az egyetem méretéhez képest nagyon kevés hely elérhető.

Viszont, ha egyszer bekerülsz és a kollégiumban végzel mindenféle kis hasznos munkát (pl. szemétgyűjtés, klubest-szervezés stb.), akkor kapsz plusz pontokat a következő évi jelentkezéskor.


Kollégiumba minden hallgató jelentkezhet. Akit felvesznek, az havonta fizet egy összeget, az most kb. 10 (vagy tizenpár-) ezer Ft.

2011. szept. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!