Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi az a "sérelem" amivel egy...

Mi az a "sérelem" amivel egy tanárt fel lehet jelenteni?

Figyelt kérdés
Pl.: Ha egy tanár rendszeresen megalázza a tanulókat az órákon, sértő megjegyzéseket tesz, az törvénybeütköző? Van erre joga egy tanárnak? Vagy ha egy diák panaszt tesz, akkor lehetséges, hogy kirúgják?
2009. ápr. 20. 14:16
 1/5 A kérdező kommentje:
azért kérdem, mert sajnos van erre példa.. az egyik tanárom nagyon szigorú, már szinte "hajcsár" módon tartja az óráit, teljesen embertelen módon, és kivétel nélkül minden órán van 1-2 osztálytársam, amire sértő megjegyzéseket tesz szándékos megalázás céljából. Csak én érzem azt, hogy ezzel kicsit átesett a ló túloldalára? Attól, hogy tanár nincs joga megsérteni a diákok személyiségjogait.
2009. ápr. 20. 14:21
 2/5 A kérdező kommentje:
amire = akire, bocsánat
2009. ápr. 20. 14:21
 3/5 anonim válasza:
Ha ténylegesen elmarasztalják akkor szerintem kirúgatják... nekem az osztályfőnököm vár egy igazolásra az édesanyámtól, azért ha nem úgy tanulok ahogy képes lennék akkor megverhessen... (öfőm 30as évei közepén jár és 7-8 éve Kung-fuzik)
2009. ápr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

feljelenteni a BTKban lévő dolgok alapján lehet, beperelni a PTK szerint.


panaszt lehet tenni ellene akármiért vagy az iskola igazgatójánál, vagy az Oktatási Jogok Biztosánál.


kirugni nagyon nehéz egy gyereket, gyakorlatilag csak átrakni lehet egy másik iskolába.

2009. ápr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nálunk a tesitanár ugyanilyen...vén, hatvanéves...utáljuk nagyon...én már nem tudom hány hónapja nem járok be az órájára....SZERENCSÉRE NYUGDÍJBA MEGY :)
2009. ápr. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!