Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen kvantumfizika,...

Egyetemen kvantumfizika, kvantummechanika hogyan?

Figyelt kérdés
Eltére vettek fel fizika szakra, és kvantumfizikával, valamint kvantummechanikával szeretnék foglalkozni "ha nagy leszek". Milyen órákat kell felvennem, illetve milyen irányban kell szakosodnom, hogy a kvantumfizika/kvantummechanika legyen a fő szakterületem?
2011. szept. 4. 02:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehéz elképzelni egy olyan fizika szakot, ahol nem foglalkoznak nagyon alaposan a kvantummechanikával, szakiránytól függetlenül. Jó, mondjuk talán a tanári vagy a meteorológus szakirányon ez kevésbé van jelen.


"Milyen órákat kell felvennem, illetve milyen irányban kell szakosodnom, hogy a kvantumfizika/kvantummechanika legyen a fő szakterületem?"


Hogy milyen órákat vegyél fel, azt az egyetem elő szokta írni. Először is úgyis a matek jön, rengeteg analízis, lineáris algebra és más efféle kell ahhoz, hogy egyáltalán az alapfogalmakat megértsd, utána meg még nem kevés elméleti fizikai (pl. mechanika) alapozás.

2011. szept. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2011. szept. 4. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!