Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME tárgyfelvételnél mindenből...

BME tárgyfelvételnél mindenből egy elmélet és egy gyakorlat kell? Valamit egyáltalán elsőéveseknek maguktól kell-e összerakni, vagy megcsinálják nekünk?

Figyelt kérdés

Ha számít, akkor a GTK-n vagyok, gazd. és menedzsmenten.

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. szept. 4. 20:48
 1/5 reptoid ***** válasza:

Elsőéves vagy? Menj fel a neptunra és nézd meg a felvett tárgyaidat, ha van ott valami, akkor felvették neked, amúgy a bme-n felszokták, bár pont a gtk-val nincs tapasztalatom.

Egyébként igen, kell egy előadás, és mellé egy gyakorlat. A valóságban ez lehet pl. több óraként jelenik meg, de egy kurzus alatt fut.

2011. szept. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elméletileg felvettem a tantárgyakat, alapból az órarendben vagy a felvett tantárgyak között nem volt semmi, csak az után jelent meg az órarendben miután én hozzáadtam az órákat. Valamint beugrott az is, hogy nem tudom, hogy a "kritérium felvétel" címszó alatt futó órákat, pl tesi azt kötelező felvenni? Vagy ez mit jelent pontosan?

Köszi a választ!

2011. szept. 4. 21:07
 3/5 reptoid ***** válasza:

Ha idén iratkozol be, akkor neked 2 félév tesi lesz kötelező. A tanulmányaid alatt bármikor teljesítheted őket, 1/A 1/B 1/C közül válassz. A számok az évfolyamodra vonatkoznak, a betűk pedig elvileg a térítési formára.

A egyetemen belüli, ingyenes

B egyetemen belüli, de fizetős

C egyetemen "kívüli" fizetős

Kb. így van, de ez nem szent írás, inkább iránymutató, hogy hova tartozik nagyjából a tesid.

Bár úgyis első tesiórátokon lesz elvileg egy megbeszélés, és mindenki jelentkezhet oda, ahova akar.


A "kritérium felvételt" azt pontosan hol láttad? Nem kritérium feltétel?

2011. szept. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jajj, félírtam, az van írva amit te írtál. Szóval a lényeg, hogy amíg itt tanulok addig 2 félév tesit el kell végeznem igaz?
2011. szept. 4. 21:32
 5/5 reptoid ***** válasza:
Ha diplomát is szeretnél a végén kapni, mindenképp.
2011. szept. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!