Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes laptopot vinni?

Érdemes laptopot vinni?

Figyelt kérdés
A kérdésem két részből áll. Az egyik az, hogy érdemes-e laptopon jegyzetelni (gyorsabban megy, mintha kézzel írnék? Nem tudom, mennyire jellemző ez (BTK-s vagyok), nem szeretnék én lenni az egyedüli, aki laptopot visz. A másik, hogy az első kurzusokra is érdemes már vinni? Dög nehéz, és feleslegesen nem cipelném.
2011. szept. 5. 02:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs zavaró hangja a billentyűzetnek miközben gépelsz akkor vidd magaddal,de szerintem majd csak később. Első napokban vigyél magaddal egy füzetet és jegyzetelj abba aztán meglátod hogy valakinél van-e laptop és ha lesz akkor te is viheted,de első napon szerintem felesleges!:)
2011. szept. 5. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Ez komoly? :)) Mi hogyan döntsük el, hogy te gyorsabban tudsz-e gépelni, mint kézzel írva jegyzetelni???


Nézd meg az első órákon, hogy a többiek hogyan csinálják, ha ennyire szeretnél másokhoz igazodni. Illetve úgyis fel kell mérned, hogy a termek felkészültek-e a notebookos jegyzetelőkre, hogyan tudod napközben tölteni a notidat.. mert egy egész napot biztosan nem bír végig...

2011. szept. 5. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tuti visznek egy csomóan, kérdés mennyire gyorsan tudsz rajta írni, tudod-e követni az előadót. ;) Nem tudom a BTK-n h van, de nálunk elég hamar lefoglalják a hálózathoz közeli helyeket...

Ha meg olyan nehéz, hagyd otthon, tíz éve is tudtak tollal papírra írni, valószínű, h még ma se ciki. :)

2011. szept. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
csak a legnagyobb kockák nyomunlak laptoppal az órán.
2011. szept. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

papíron sokkal logikusabban lehet jegyzetelni, pl rajzok, ábrák....

engem mondjuk idegesített az előadáson ha valaki gépelt, de ez csak az én problémám :D

2011. szept. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lényegesen egyszerűbb füzetbe jegyzetelni (bár laptopon még sosem próbáltam). Vannak olyan tanárok, akiket igen nehéz követni, a legtöbben pedig sokkal lassabban gépelnek, mint írnak. Plusz ábrákat, rajzokat ugye nincs időd szerkesztgetni. Harmadrészt sokkal könnyebb a táskád, ha beteszel egy füzetet meg egy tollat.
2011. szept. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem érdemes. Nem tudsz rajta rendesen jegyzetelni, lassúbb, meg vagy lőve, ha lemerül az akksi, elszáll a jegyzeted, és sok előadóban nincs konnektor.


Másrészről egyébként gépet tapasztalataim szerint csak az visz, aki nem figyel, hanem netezik vagy játszik. Ilyen esetben viszont sokkal egyszerűbb, ha inkább nem mész be az előadásra.

2011. szept. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!