Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az általános asszisztens...

Az általános asszisztens tanfolyammal hol lehetne elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Körzeti illetve magán orvos mellett? Kórházakban? Vagy egyéb helyen? Miért nem orvosi asszisztens a neve? Mert olyat nem találtam külön, viszont az általánosnál fedeztem fel, hogy egészségüggyel kapcsolatos. De akkor miért általános a neve?

Köszi!


2011. szept. 6. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért általános, mert nagyon széles skálán mozog. Ez az alap végzettség, ezután lehet szakosodni és lehet valaki szakasszisztens. Általános asszisztens egy kicsit mindenhez ért Sebészet, belgyógyászat, szülészet, szemészet, gasztro, endoszkópia.... Kórházak ambulanciáján lehet elhelyezkedni, szakrendelőben, magánorvos mellett...

Azért nem orvosi asszisztens a neve, mert a szakosodás után már a szak nevét kapja. Pl. kardiológiai szakasszisztens, vagy audiológiai szakasszisztens, szemészeti szakasszisztens....

Hogy hogy lehet vele elhelyezkedni? Sajnos nehezen. Én az vagyok és munkát még nem találtam ezzel a végzettséggel. :(

2011. szept. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ha ennyire széles, akkor miért nem kapsz vele munkát? Mármint orvosok, kórházak, rendelők kellenek....:( Nem értem! De mit gondolsz, ez a jobb, vagy a gyógyszertári asszisztens? Nehéz a latin és az angol???
2011. szept. 6. 09:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Én gyógyszertári asszisztens vagyok és nem jobb az általános asszisztensnél. Amikor azt elkezdtem arra is azt mondták, hogy milyen jó szakma, mert beteg emberek mindig lesznek így gyógyszerre és patikára mindig szükség lesz. Na igen, csak azzal nem számoltak, hogy nincs miből fizetni a gyógyszereket. Így szerintem vannak olyan emberek is akiknek ugye már nem ingyenes az egészségügyi ellátás így azok sem járnak el a rendelőbe.

Ráadásul általános asszisztens képzés most nagyon felkapott lett és nagyon sokan el is végzik (végezték). Véleményem szerint ha valahova nem nyalod be magad gyakorlat során akkor kevés az esélye, hogy elhelyezkedj hamar.

Nálunk az angol az csak általános volt, bár ha ezt akarod tanulni akkor ki tudja, lehet, hogy az általános asszisztensekkel egy kis szaknyelvet is tanítottak, de szerintem az nem olyan vészes. A latin sem olyan nehéz. Mondjuk ember válogatja, mert nekem azért is volt könnyű, mert előtte 4 évig általános latint tanultam. De ezen a téren az emberi testrészeket, szerveket és egyéb dolgokat kell latinból megtanulni.

2011. szept. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nézd meg az állásajánlatokat, nem nagyon fogsz találni általános asszisztensit. Így önmagában szinte semmit sem ér. Inkább betöltetik az állásokat az ápolókkal. Legalább is a gyakorlaton ezt vettem észre. Vagy meg kell csinálni a szakasszisztensit, azzal már kicsit nagyobb esély van. Én egy elég nagy kórkázban voltam gyakornok, érdeklődtem minden osztályon, de állás sehol sem volt. Más kórházban is kérdeztem, ott sem. Nekem nincs jogosítványom, és amit találtam volna oda kértek jogsit meg kocsit, mert magánpraxis volt.


Mi angolt egyáltalán nem tanultunk. Latint igen, az anatómiát természetesen latinul. Meg a kórházi gyakorlaton is csak a latint hallod, de szerintem nem nehéz és tanulható ez a része. Én mindenképp azt ajánlom, ha elvégzed ezt akkor szakosodj utána, mert csak úgy lesz lehetőséged.

Én inkább elmentem most az egyetemre, meglátjuk diplomásként jobban kellek-e?

2011. szept. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!