Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanács történelem emelt...

Tanács történelem emelt érettségi tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az lenne a kérdésem főleg azoknak (is) akik esetleg érettségiztek történelemből emelt szinten az leírná hogy hogyan készült esetleg néhány jó tanács, miket kellene átnézni, azonkívül hogy tudom kívülről azt a 4db történelem tankönyvet!? :)
2011. szept. 6. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Az, hogy kívülről tudod a négy töritankönyvet, az édeskevés, sőt, mondhatni felesleges. Attól függ, miben vagy jó, és miben gyengébb. Gyakorolj sokat, tölts ki próbateszteket, és amiben nem vagy biztos, olvass utána. Keress a könyvtárban különféle tmákban könyveket, a neten érdekességeket, mindig jó pont, ha olyat is tudsz, ami nincs benne a törikönyvekben (persze csak megbízható forrásból). Olvass történelmi folyóiratokat, pl. a Rubiconnál most akció van, meg lehet venni a régi lapszámokat is, nagyon hasznos olvasmányok. Gyakorold a térképpel együtt a felelést, írj esszéket, gyakorold az évszámokat, kérj segítséget a történelem tanárodtól. Sok sikert!
2011. szept. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én már 11. ben is külön történelem órákra jártam felkészülni rá. A tanárom mondta hogy itt még részletesebben tudnom kell az anyagot. Ide az kel hogy ami a könyvben szerepel anyag, főleg a legfontosabb események azoknak még nem ártana utána járni hogy minél jobban tudjad miről van szó.
2011. szept. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem :) töri tanárhoz fogok járni és szerencsére sok könyvem van ami történelemmel foglalkozik , esetleg valami könyv amiben ilyen típusú feladatok vannak ?? :)
2011. szept. 6. 15:06
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

És persze nagyon fontos, hogy soha ne magolj. Azzal semmit nem érsz el. Tanulj, olvass, okosodj, játssz a neten történelmi témában, fejleszd magad, és a tudásod sose legyen felületes. A tételek meglesznek, vagy más megvannak, mindnek olvass utána mélyebben, és ne úgy mond, mint egy verset, amit szó szerint kell tudni. Emeld ki a lényeget, és tudj érdekességeket, meséld el, mi hogyan történt, és a legfontosabb, hogy tudd, miért úgy. Ez elég összetett kérdés, és a törikönyv ebben nem fog segíteni, de folyóiratok, könyvek igen. 1-2 fontosabb témáról jegyezd is meg, hogy 1-1 híres államférfinek vagy történésznek mi a véleménye, ha valami vitás, illetve hogy te hogyan látod, és miért. persze csak pár sor, a történelem nem emberek és nem a te véleményedről szól, hanem a történtekről, de szokták szeretni a tanárok, ha kicsit egyedi vagy, és látszik, hogy van tudásod.


Én pl. úgy kaptam egyszer év végén 5-öst töriből, hogy mondta a tanár, következő órára egész éves anyag. Nem rettegtem, mert mindig is nagyon szerettem a történelmet, de azért... Szent Imre úton lakom, következő óra elején tanár mondja a nevem, és hogy hol lakom, kérdezi így van-e. Mondom igen. Ki volt Szent Imre? (Köze nem volt az anyaghoz) Elmondtam ki volt, és hogy hogyan halt meg, erre megkérdezte, tudnék-e még olyan személyt mondani, aki vadászat közben vesztette életét? Nem mondta végig a kérdést, és mondtam, hogy Zrínyi Miklós, illetve Szép Fülöp francia király szintén egy vadászat alkalmával kapott halálos agyvérzést. Helyremehet, ötös. Ez volt a reakció. Egyik sem tartozott az éves anyaghoz, és ha a csoporttársaim nagy részét kérdezte volna erről, fogalmuk nem lett volna róla, ezt ők mondták. Ezért mondom, hogy a magolás semmit sem ér. Azt elfelejted. Tanuld, olvasd, érdekeljen, és tudni fogod. A bemagolt versek közül ma már csak keveset tudok, de mindent, amit tanultam, és nem magoltam, még mindig tisztán emlékszem, sőt, a mai napig olvasok utána, hogy naprakész legyek. Tedd te is ezt, ne görcsölj rá. A Rubicont tényleg csak ajánlani tudom, de akadnak még egyéb történelmi folyóiratok, pl. História, vagy az új BBC History.

2011. szept. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj be egy nagyobb könyvesboltba, szoktak lenni érettségi feladatsorok több tárgyból, emelt és középszinten egyaránt. Nézz körül, biztos találsz olyat, ami tetszik :)
2011. szept. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek nagyon sokat fogok készülni a tanácsaitok alapján remélem az idő is elegendő lesz mert sajna 12.-es vagyok és elég későn jöttem rá hogy mit szeretnék majd magammal kezdeni remélem ez a pár hónapban sikerülni fog :)
2011. szept. 6. 17:01
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hehe, kedves kérdező, sok sikert. Én is emelt törizni fogok és én is későn jöttem rá és nagyon örülök h feltetted ezt a kérdést és a hosszú válaszolónak a választ. Sokat segített. :)
2011. szept. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 LuckyestLooser válasza:
100%
emelt szint...sok sikert
2011. szept. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nagyon sok sikert neked is akkor ;) !! és köszönöm szépen a válaszokat mindenkitől :)
2011. szept. 7. 18:11
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Na azért nem tudom, miről beszélt itt az első, olvass Rubicont meg ezek...Édeskevés a 4 könyv...

A történelem érettségi egy vicc, megmondom neked. Bőven elég, ha a 4 könyvet tudod, ha az megvan, a teszt részében nem ejthetsz hibát. Persze nem a forrásközpontú töri könyvről beszélek, hanem a régi Szárairól, de az sem túl bonyolult. Töri tanárra kidobni a pénzt felesleges.

Egy dolog van, amit jó, ha tudsz: esszéknél fontos a tagolás. És a megfelelő szerkesztés. És a forrásokat nem elemezni kell, azok inkább csak irányt mutatnak, miről kell beszélni. Viszont úgy írd le az esszét, hogy kitűnjön, hogy használtad azt a forrást. Ha tudod az esszé anyagát ,plusz tudsz szépen fogalmazni, ez sem nehéz.De azért ebből nem árt, ha írsz egyet-kettőt gyakorlásképpen.

De nehogy elhidd már, amit az első mondott. Rubicon, haha.

2012. febr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!